Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw z jakiej wysokości można w miarę bezpiecznie ( bezpiecznie dla konstrukcji roweru ) zeskakiwać/zjeżdżać na rowerze tej klasy co u mnine w opisie. Ktoś dał na tym forum niedawno linka do filmiku gdzie przy stosunkowo małej hopce "góral" zamienił sie kolesiowi w składaka. Wolałbym tego uniknąć, a mam trasy gdzie jedno/póltorametrowe skałki aż proszą żeby nie hamować. (Ważę +/- 80 kg.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci na to pytanie nie odpowie, bo skad mamy wiedziec jaka masz technike, na jakie podloze wyladujesz, ile cisnienia w oponie, na pewno jak bedziesz skakal z 1,5m to rower szybko skonczy swoj zywot ;)

 

swoja droga, czy aby na pewno nie przesadziles z tym 1,5m?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostępność tego typu atrakcji to nie przesadziłem; co do gotowośći ( odwagi ) na takie rzeczy, to 1,5 metra już bym się zastanowił poważnie . Z drugiej strony zeskoki ze stopni ~1m to nie jest jakiś wielki szał.

Nie mam zamiaru na takim rowerze skakać i w ten sposób go katować, chodziło mi o kwestie ogólniej wytrzymałosci roweru na tego typu ( w sumie incydentalne i sporadyczne ) rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

Datego ja ciagle, niezmiennie i do znudzenia polecam produkty ktore wyszly spod reki Brant'a Richards'a (ex On-One, teraz Ragley).

Ten pan poprostu wie co robi i wie na czym ludziom zalezy... W porownaniu do innych ram/rowerow sa tam wrecz CHORE ilosci miejsca...

 

no niestety, dzis mialem przyjemnosc przejechac sie i poogladac scandala 29er i...niby u gory miejsca ciutke wiecej niz u mnie, ale na dole sporo mniej, nie mowiac o tym ze wodzik przerzutki prawie dotykal opony...

 

ale musze przyznac, ze zrobilem podjazd na mlynku i nie poczulem pracujacej sztycy :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No patrz... A to dranstwo.... No i wychodze na klamczucha i jeszcze na dodatek slabego doradce :P

 

Co zlego to nie ja. Jak widac nie zawsze oplaca sie domniemywac na podstawie wlsnych doswiadczen. Odszczekuje zatem woof, woof...

 

Na usprawiedliwienie swoje dodac moge ze w Inbred'zie pod 26 cali spokojnie zmiescil mi sie Panas Fire FR 2.4 cala, ale faktycznie wodzik przerzutki ocieral o opone... Zaczalem nawet kombinowac nad przelozeniem jeszcze jednej podkladki na prawa strone suportu. Tylko cykam sie jak to zniesie gwint miski i mufy suportowej...

 

To taka wprawka do przejscia na Rampage...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Wiem ze to zakrawa na Czakoze Zlosliwa (Chacosensis Aggressiva) ale w temacie zdjec rumakow On-One na duzych kolkach polecam http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=511138

Niestety trze ba sie zalogowac aby miec dostep do zdjeciow.

Faktycznie Scandal nie wyglada najlepiej, na szczescie Inbred ratuje sytuacje :)

 

Powalily mnie zupelnie Inbred'y z Leffty'mi...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jeszcze jedno...scandal 21.5" ma efektywnie krotsza gorna rure nizli moj felt 19,5" :) jak ktos ma krotkawy tulow albo nie lubi sie wyciagac to elegansio

 

co do mtbr to tak sie zastanawiam ile sezonow jazdy na ss po gorach wytrzymuja kolana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

pfff...

 

Tez cus... Sprzet ma jezdzic i wytrzymywac a nie zebym musial sie nad kazda skalka modlic czy przejade czy bedzie bum!

 

Za cienki jestem z techniki jazdy aby sobie pozwolic na anorektyczne komponenty.

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

To ze jakos sobie daje rade, za czesto sie nie przewracam, a na podjazdach za bardzo nie odstaje nie znaczy jeszcze ze jestem swietnym technikiem. Za malo jazdy zeby sie wyrobic a troche silki przybywa dzieki codziennym dojazdom do pracy na ostrym...

 

No ale to takie OT...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...