Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

Dość podstawowy jest ten Felt, a za niego trza w Polszcze dać kilka tys. zł. Jak dla mnie takie cos to 1,5 zł powinno kosztować nie ma tam nic skomplikowanego poza obecnością tarcz. 40% to same cła i Vaty a reszta to marże.

 

Jak mozesz to się przejedź, wszak nie przenoś potem wad typu: wysoka waga, amorka kół i ramy na insze 29ery, bo tutaj tak samo jak przy 26", rowery się róznią. Zresztą, jak chcesz dowiedzieć sie jak jeździ się na Enduro 26 to nie prosisz kobiety na trekingu 26" żeby sie przejechać tylko dlatego, że ma taką samą wielkość koła jak twoje docelowe enduro.

 

Dla ciebie obstawiałbych za Lunchboxem 6" lub Niner WFO9- oba z piastami 150mm w zadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przypadkiem znajdę się zupełnie niewiadomo skąd w usa przed rowerowym z endurakami 29", to uwierz, nie wzgardzę, lecz przypadki takie raczej się nie zdarzają, chciał bym po prostu porównać takiego 29 z odpowiednikiem 26, czyli np kross lvl do którego mozna powiedzieć mam dostęp. da mi to mniej więcej pogląd na to o ile ciężej się pod góre ciśnie, czy rzeczywiście łatwiej przejechać jakąś dziurę itp itd.

 

ale sądze, że cieżko mi będzie znaleźć tego pana na tym felcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kasecie 32 zebowej chcesz zebatke niejsza niz 22z ? - to ja sie ytam o jkich górach jeździsz, bo jeśli po nizinach to oznaczałoby że 29er nie nadaje się w góry...

 

Wątpie byś znalazł zębatke mniejszą niż 22z kompatibilną z korbą mtb, możliwe że masz po prostu za krótkie ramiona korby, najczęściej producenci zakadają 175mm, w 29er możliwe że praktyczniejsze są dłuższe - 177.5 lub 180mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zebatki 20t do korb - i pięcio i czteroramiennych (te drugie robi np firma mountain goat), podobnie jak kasety.

 

i

 

http://www.actiontec.us/prices.htm

 

- opcje do 39 zebow w kasecie

 

do korb piecioramiennych robiono takowe juz duzo wczesniej, z czteroramiennymi byl jakis problem ale w koncu ktos go rozwiazal.

 

nie za bardzo rozumiem dlaczego 11-32 ma byc za malo - obecnie jezdze na 11-34 na 26 calowych kolach, ale kiedys jezdzilem na 11-28 i nawet jesli noga mi podawala lepiej niz teraz to dysproporcje i tak sa spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramie korby 175, wole zmienic mala zebatke, niz praktycznie nowa kasete, a co do gor, to mysle, ze zadne hardkory, klasyczne prawdziwe gorki, gdzie wg mnie minimum dla roweru 26" to 22 przod i 32 tyl, w 29" taki uklad to za malo ze wzgledu na mniejszy moment obrotowy ...

 

thx tobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś wysoki to lepiej korbe zmienić - tę co masz sprzedaż.

Zwiększysz moent obrotowy dla wszystkich zębatek i lepiej będzie ci sie kręcic przy długich nogach.

A rzy zębatce 20z może pojawic sie problem z wchozeniem łańcucha z małej na średnią.

Oto moment wyboru... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Nie rozumiem dlaczego mialby byc problem z zebatka 20T. Kolega jezdzil 22/36, teraz przesiadl sie na 20/36 i chodzi jak burza...

 

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć Też bym kiedyś wymieniał zębatki albo stosował kasety 11-34 ale kiedy zobaczyłem, że na wzniesienie o ponad 30% nachyleniu można wjechać na przełożeniu 22-19 to zmieniłem zdanie.

 

A ja wole miekciejsze przelozenia, przynajmniej kolana mi za to podziekuja za 20-30 lat...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu jak mozna miec silne nogi i jezdzic na miekkich przelozeniach? :thumbsup: ja mam slabe, to moge <_<

 

konczac zarty - przychylam sie do wypowiedzi Ivana, nie chodzi o sile nog, ale o rozsadna jazde, a nie "zyj chwila", a pozniej opowiadac dzieciom, ze tata kiedys tak duzo jezdzil rowerem, ze az kolana mu sie wytarly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...