Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

Chuck, my Ciebie nie atakujemy za to że starasz się coś przekazać tylko za to że wciskasz nam na siłę swoje teorie. I mówisz tak jak by 29'er był jedynym słusznym wyborem a cała reszta jest do dupy. I atakujemy Cie za twierdzenia że to że mam koła 26" to jestem imbecylem który się nie zna i nie wie co dobre. I to właśnie Tobie by się przydała wizyta u psychologa-socjologa.

 

Z tym wzrostem to ciekawostka, dziadkowie są równego wzrostu albo niższy bo z wiekiem człowiek trochę cm traci.

 

No, ale po co dalsza dyskusja. Jestem małym kichiarzem, klaunem i wg. Ciebie cholera wie kim jeszcze, a Ty jesteś fajny i za######isty bo masz 29'era. Więc nie mam ochoty wchodzić z Tobą w dalszą dyskusję.

 

Jak długo nie będzie szerokiego wyboru części (np. nie chce być skazany na amortyzację manitou jeśli o większym skoku mowa) to nie mamy o czym rozmawiać.

 

I co do Twoich "śmiesznych" tekstów, to w życiu takich nie słyszałem. Więc może zmień towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert nie jesteś skazany na Manitou. Obecnie jest Reba 80-120mm z oską 20mm, fox 120mm bez ośki, Bomber 140mm z ośka 15mm (w sumie nie wiem ile wiecej by ważył z ośką 20mm- to 15mm wymyslono chyba po to by odchidzuć całość o 5-10 gramów) White brothers 110,135 i 150mm z goleniami 35mm także masz juz spory wybór. Fox planuje też TALASY, RS jakiegoś Pike'a. Nastaw się na zakupy na zachodzie tudzież raczej za kałużą.

Dt swiss ma 80 i 100mm i być może zrobią coś z ośką 20mm a raczej 15mm W sumie to jakie sa zalety tej ośki 15mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nigdzie nie krytykowalem idei za ktorą ty dalbys sie zabic.

nigdy nie twierdzilem ze koncepcja jest zla i ze argumenty ludzi ją realizujacych są bez sensu.

 

za to zawsze przezabawny byl dla mnie twoj sposob wypowiedzi, w ktorym gwozdziem programu jest unikanie przez ciebie wszelkich wejsc na twoje doswiadczenia i osobiste ustosunkowanie sie do tematu przez pryzmat wlasnych doswiadczen a nie tylko cudzych. ty nie miales i nie masz w tym wzgledzie NIC do powiedzenia co choc troche przekonaloby kogokolwiek ze masz jakiekolwiek praktyczne doswiadczenie, bo nie wątpie nawet przez chwilę ze naogladales i naczytales sie na ten temat wiecej niz jakikolwiek człowiek w tym kraju.

99% osob udzielajacych sie na tym forum przedstawia WŁASNE doswiadczenia ktore sa najcenniejszym zbiorem informacji dla tych ktorzy je czytają - dla mnie również. dlatego jako GLOWNE zrodlo informacji sluzy mi to forum a nie inne - chocby dlatego ze niektore osoby tu sie udzielające (mowie ogolnie a nie o tym temacie) osobiscie znam.

cenię opinię kazdego uczestnika tego tematu, bo wypowiadają sie oni odnosnie tego czego osobiscie doswiadczyli i nie gloszą prawd objawionych tylko osobiste.

 

korzystam z informacji zawartych np na mtbr ale niejednokrotnie zdarzylo mi sie ze opinie z innego zrodla sa sprzeczne z tym co tam przeczytalem. korzystam rowniez z innych zrodel ktore pozwalają mi byc na czasie. ale nawet jesli rozbieznosc opinii jest duza to nie twierdze ze albo jedna albo druga grupa pisze bzdury - bo opinia to skladowa wielu elementow, ktore czasem powoduja ze to samo moze dostac roznorakie oceny od osob nawet o zblizonych preferencjach. i jestem na 100% pewien ze jedyne co bym zrobil to zapytal obu stron dlaczego tak sądzą i oceniają, bez przypięcia im epitetow dotyczących ich intelektualnych możliwosci.

 

po raz ostatni sie tu wypowiadam odnosnie wynurzen CK, po raz kolejny - ale i rowniez ostatni - przepraszam za zaklocanie przebiegu tematu.

jesli zostanę ostrzezony lub zbanowany za naruszanie zasad tego forum, ktore lubie - wlącznie z regułami tu panujacymi - przyjme to z pokorą :D

 

pozdrawiam wszystkich praktykujący tłentynajnerowców - do zobaczenia na trasach w calej polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wystarczy.

Od tej pory... jeśli któryś z moderatorów czy administratorów zobaczy w tym temacie w dalszym ciągu prowadzoną krucjatę, zamiast - jak przed pojawieniem się Chucka - normalnej, merytorycznej dyskusji i wymiany argumentów, temat zostanie wyczyszczony, a kolega Chuck pożegna się z forum.

Szkoda zapaskudzać sympatyczny wątek kilometrowymi postami, których nikt nie czyta, podobnie, jak nie ma sensu prowadzić dyskusji z użytkownikiem, który dyskutować nie potrafi, ponieważ jedyną formą przekazu, jaką umie się posługiwać, jest kazanie. W dodatku kazanie skierowane - jak gdyby tego dotąd nie zauważył - do już "nawróconych", bo wątek ten zrzesza przecież właśnie użytkowników i sympatyków 29".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
I wystarczy.

Od tej pory... jeśli któryś z moderatorów czy administratorów zobaczy w tym temacie w dalszym ciągu prowadzoną krucjatę, zamiast - jak przed pojawieniem się Chucka - normalnej, merytorycznej dyskusji i wymiany argumentów, temat zostanie wyczyszczony, a kolega Chuck pożegna się z forum.

Szkoda zapaskudzać sympatyczny wątek kilometrowymi postami, których nikt nie czyta, podobnie, jak nie ma sensu prowadzić dyskusji z użytkownikiem, który dyskutować nie potrafi, ponieważ jedyną formą przekazu, jaką umie się posługiwać, jest kazanie. W dodatku kazanie skierowane - jak gdyby tego dotąd nie zauważył - do już "nawróconych", bo wątek ten zrzesza przecież właśnie użytkowników i sympatyków 29".

 

AMEN!!!!

 

Do rzeczy...

Niezupelnie akademicko, ale zupelnie przyszlosciowo (ciagle dosc odlegle przyszlosciowo...) zaczalem rozwazac radyklana zmiane wierzchowca. Latka leca i stalowy sztywniak moze pomalu przestac wystarczac...

 

Zatem ---> http://www.blacksheepbikes.com/ poniewaz to flash nalezy pojsc models/29/stHighlight

 

Nie jestem tylko zuuupelnie przekonany co do zamocowania tlumika. Wyglada to tak jakos... przasnie i partacko... Jakies ogolne pomysly co do tego zawiasu?

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Softtail - czyli raczej nie ma tam żadnych zawiasów, spłaszczone dolne rurki , tłumik "na stałe" połączony ramą . rczej chodzi o filtrację a nie amortyzacę.

 

:(

 

Tu wlasnie wychodzi moja galopujaca ignorancja w temacie fulli...

Skoro to softail to raczej podziekowal bardzo...

 

Niner R.I.P albo Turner

 

Raczej nie za koniecznie... Mam chroniczne obrzydzenie do Alu :) W zyciu nie splamilem sie posiadaniem aluminiowego roweru, a na roznych alumianiakach zdazylo mi sie przejechac kawalek 2 razy (slownie: DWA razy).

 

A wegiel jak dla mnie ciagle jest dobry do pieca :)

 

Najchetniej to widzialbym fulla ze stalki :P No ale tego raczej nie klepia... Takze pozostaje tytan. Zastosowanie: zaangazowana turystyka/enduro/all mountain. Wymiary delikwenta 179/63-65

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

No na stalke to ja raczej nie licze, chyba ze jais mega wykrecony, custom na zamowienie u kogos kto poradzi nie tylko z rama ale i zawieszeniem. Powiedzmy ze wkladam to pomiedzy bajki a pobozne zyczenia, z naciskiem na boskie interwencje :)

 

Ninery ladne, no ale alu... Niby sa jakies ploty ze Niner ma robic tez w Tytanie... Gdzies mi sie to przez googlacza przewinelo...

 

Z tytanowych opcji znalazlem na razie takowe:

 

http://www.titusti.com/racerx_29.html

http://www.moots.com/#/product/bicycles/29er_mtb/mooto_xz/ tytanowy przod, aluminiowe ramionko

http://www.moots.com/#/product/bicycles/29er_mtb/gristle/ - 69-er

http://litespeed.com/bikes/2008/sewanee.aspx - ale nie mam pewnosci bo niby jest 29-er build kit ale niczego konkretnego z tej strony nie wynika...

 

Takie sobie na razie grzebanie :D

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszystkie te tytany sa piekne, ale szczególnie właśnie te softaile, bo to według mnie kwintesencja stalowego tentynajnera.

Przecież efekt dużego koła plus pochłanianie wibracji przez stal powoduje bardzo wysoki komfort jazdy i płynnośc toczena sie kół.

Amortyzaccja w tym miejscu jakby aż tak potrzebna nie była, chyba że do FR.

Swoją drogą nie rozumiem Twojej niechęci do węgla, wysokiej klasy rama węglowa lub nawt robiona na zaówienie to piekna rzecz o pięknych dowolnych kształtach i przekrojach.

 

Ale chyba Ty jesteś IvanMtb dużą większym konserwatystą niż ja, więc po co Ci full ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...