Skocz do zawartości

[siodełko] slr xp czy slk


marnon

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

stoję przed zakupem siodła do mojej meridki, jakieś fajne siodło pod mtb maratony xc, zastanawiam się nad dwoma slr xp , czy slk w dość przystępnej cenie są teraz. Proszę użytkowników o wypowiedzenie, szczególnie interesuje mnie slr xp ponieważ jedno co mnie martwito brak w centralnej części otworu który redukuje nacisk na wrażliwe miejsca, czytałem że wyściółka slr dopasowuje się do kształtów anatomicznych hmm.. slk za to ciut wygodniejszy i z otworem, ehh sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLK nie testowałem a XP mam od paru miesięcy, powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony wygodą siodełka :) Moja sucha nic nie wyszło polubiła to również suche i wylajtowane siodełko ;)

 

Pierwszego dnia zrobilem nawet taki dłuższy wypad ~70 km i tyłek dał rade, a wiadomo, że siodło musi się dopasować do ridera.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawial ze to wersja 2006 lub starsze ale moze sie myle. Mam SLR XC GEL (wersja z dziura 176g wagi) i powiem tyle, super wygodne siodlo, zel i dziura na pewno maja w tym swoj wplyw. Dodatkowo wykonczenie kevlarem i super wyglad. To na aukcji jest nieco bardziej masywne, ale cena ma dosyc dobra. Spytaj sprzedawce co to za rocznik.

 

link do slr xc gel flow

 

Jakbys chcial slr xc gel flow to ja najtaniej znalazlem nowke za 285zl + wysylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam slk gel flow od okolo 1500-2000km i jak do tej pory najlepsze siodlo jakie mam. Z wczesniejszym selle royal viper mialem tak ze czesc srodkowa mi mocno cisnela na spojenie lonowe co bylo bardzo dokuczliwe przy trasach ok 100km na slk w pierwszy dzien walnalem 116km i rewelacja :P

 

a tu link do real foto tego siodelka:

http://picasaweb.google.com/andrew.xcbiker/SLKGelFlow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc od spodenek zalezy jak kto jezdzi w moim stary slr xc bylo duzo mniej wytarte po 2.5k km, ale wiekszosc z tego w spodenkach kolarskich a na czubku raczej nie jezdze. Przy jezdzie w normalnych luznych zuzycie mogloby byc wieksze.

 

a co do tego siodla to dobry wybor dbaj o nie, bo ma jedna wade jak przyjdzie kiedys do wymiany to juz nie bedziesz chcial innego, a jedyna wade tego siodla jest cena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...