Skocz do zawartości

[spd] kompatybilność


borekd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystkie buty spd i pedały spd sa kompatybilne?? Czy trzeba jakos szczegółowo sprawdzac??

 

EDIT-Admini proszeni sa o nie kasowanie topicu, jesli taki byl prosze o podanie linka - wyszukiwarka nic nie pokazała....

EDIT2- moj ostatni topic o spd zostal skasowany, mimo ze w wyszukiwarce na problem moj nie bylo zadnej odp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ścisłości - spd to system shimano. dalej - pisałeś o butach - więc piszę, ze buty dzielimy na szosowe i górskie. Tak było w pierwszym poście, nieprawdaż?:> a z pedałami jest tak że author welgo shimano i chyba ritcheye to system spd - ten najpopularniejszy

look, time mają oddzielne. mam nadzieję że rozwiałem Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj o co Ci dokładnie chodzi. Nie będziesz miał problemów na połączeniu pedał-blok, bo bloki dostajesz w zestawie z pedałami. W blokach najczęściej można co nieco przesuwać śruby tak aby pasowały do otworów w bucie. Najlepiej żeby były to buty mtb do tych pedałów, a nie szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ktoś już wcześniej wspomniał o kompatybilności bloków i pedałów spd shimano z ritcheyami... Otóż w dwóch rowerach mam spd (520 i 540), a w trzecim chciałbym założyć pedały Ritcheya (Pro V4), z racji na rewelacyjną masę. Jak wygląda tutaj sprawa kompatybilności - nie ma żadnych trudności z wpinaniem/wypinaniem?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... czemuż na LB nie można sobie anonimowo czytać postów? Nie chce mi się tam logować tylko po to, żeby od czasu do czasu przejrzeć jakiś temat... bo wypowiadać się nie zamierzam, nie mam o czym...

Grzegorz - mógłbyś zacytować te podlinkowane wypowiedzi? Ja też zwróciłam uwagę na te pedały i ciekawi mnie, co o nich piszą...

Pozdrówko odcięte od źródeł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna namawiam do zalogowania się na LB - fajne forum. Też myślę o tych pedałach głównie ze względu na ich małą wysokośc-poprawia to pokonywanie martwego punktu. Są przy okazji lekkie , mają trzy łożyska : patrząc od strony korby-ślizgowe uszczelnione-wałeczkowe-kulkowe regulowane. Kompatybilnośc:''Te bloki[Rithey] współpracują z Shimano.To Shimano nie współpracuje z Rithey.'' Ale jest to do obejścia-wystarczy dremel-tu zdjęcie bloku,ale zdjęcia nie zacytuje. :rolleyes: Pedały są drobne i będą pasowac do stalowej ramy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stąd wniosek, że bloki Shimano nie będą działały w zestawieniu z Ritcheyami?

Nie wiem, co to jest dremel :rolleyes: ... chyba jednak faktycznie będę musiała się zalogować, żeby to obejrzeć na własne oczy - cóż, na własne życzenie zyskają "martwą duszę" na liście userów :D

Pozdrówko bezradne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tam veni, vidi :rolleyes: . Ale po przeczytaniu opinii odwidziały mi się te pedały - tym bardziej, że nie mam ochoty bawić się w małego majsterkowicza ;) . Póki co, zostanę przy sprawdzonych (choć akurat w moim przypadku nie nazbyt doskonałych :D ) 540tkach.

Pozdrówko odpuszczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...