Skocz do zawartości

[amortyzator przód] all mountain 2 TAS + ETA vs. Z1 Light ETA


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

widziałem kiedyś, kogoś na forum, kto miał takiego fajnego białego Z1 z ETA. właśnie taki amorek napatoczył się na ebayu. napatoczył się również AM 2 ETA + TAS. Z1 pewnie będzie niewiele droższy od AM, więc sie zastanawiam, czy go nie kupić. sztywna oś kusi. zależy mi tylko na jakości pracy. różnica wagowa będzie mała, więc jest nieistotna. zastanawiam się tylko, czy bedzie zauważalna różnica w pracy tych amorków. AM2 ma stukający tłumik VF2 a Z1 ma RC2. który cechuje się płynniejszą pracą? który lepiej wybiera?

 

kto mi pomoże w 9h? ;) (za tyle kończy się aukcja z AM)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że AM to nie All Mountain. Nie mówię że jest zły (bo jest bardzo dobry), jedynie nieco się różni.

 

Natomiast który wybrać to nie wiem, ja bym brał Z1, ale nie potrafię dokładnie napisac ktory działa minimalnie płynniej czy lepiej wybiera... [nie miałem okazji porównać]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli oba maja asyste powietrzna a chyba tak jest bo zaden am nie mial po prostu sprezyn stalowych a z1 light tez ma taki system to wzialbym z1 ze wzgledu na lepsze tlumiki. mialem poprzednika vf czyli ssv i to byla porazka - czulosc widelca bardzo kiepska jak na kąpiel olejową i marzocchi. jesli to rocznik 2005 to kup - tlumik rc nie stuka tak jak jego nastepca rc2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory nie potrafie czytac tematu :)

jesli to rocznik 2006 to rc2 prawdopodobnie stuka tak jak moj w 66 rc2x. odradzam jesli nie lubisz takich dzwiekow. rc z roku 2005 nie stuka a z kolejnego rocznika stuka :)

z1 z tlumikiem rc z roku 2005 ma moj kolega i jest cisza. ja mialem 66 z roku 2006 i moj nie byl zbyt cichy.

 

sprawdz na stronie gregorio.pl ile chca za egzemplarze wyprzedazowe i jesli maja tylko 2007 to odejmij jeszcze od ceny ze 200 zl. ile to warte? no tyle ile jestes gotow dac za niego heh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, teraz szybkie pytanie o ustawienie tego Z1 light ETA. powietrzne amorki ustawia się poprzez ciśnienie powietrza. a jak sprężynowce? czy zakres regulacji sprężyny jest tak duży, że bede mógł ustawić amorka na 65kg z sagiem idealnie 25%? do rockshox`ów chyba jakieś sprężyny się kupowało. a co z marcokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

light eta ma w jednej goleni sprezyne stalowa i w drugiej komore powietrzna. twartosc widelca regulujesz komorą powietrzna. sprezyne mozesz wymienic ale nie ma na co bo marzocchi nie przewiduje do takich widelcow zamiennych sprezyn. zamienniki sa tylko do widelcow ktore maja w obu goleniach sprezyny stalowe a to obecnie tylko 66 i 888.

wole stal od powietrza w marzocchi dlatego nie kupilem z marcoka ani all mountainow ani nowszych z1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzocchi ma dwa rozne systemy powietrzne a nawet trzy:

1) w jednej goleni sprezyna powietrzna w drugiej tlumik - tu calosc obsluguje komora powietrzna

2) system mieszany czyli w jednej komorze powietrze a w drugiej sprezyna stalowa - mp wlasnie w z1 light czy w all mountainach

3) system sprezyny powietrznej z komorą negatywna - tez jest w jednej goleni a w drugiej tlumienie. stosowany w widelcach oznaczonych SL

4) i system sprezyn stalowych w obu goleniach plus zawory powietrzne EAP. stosowany np w 66 lub 888 vf. minusem tego systemu jest to ze napompowanie nawet niewielkiej ilosci powietrza widelec staje sie bardzo twardy i traci czulosc. jednak przy mojej wadze 78 kilo nie trzeba bylo pompowac komor i widelec byl czuly. te asysty sluza tylko freeride'owcom przy skokach.

 

twoj z1 ma system 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no dzięki. marzocchi coraz bardziej mnie przeraża ;) szkoda, że na foxa mnie nie stać :) może kiedyś...

czyli pewnie to jest tak, ze sama sprężyna jest na powiedzmy 50kg a resztę trzeba dopompować, żeby to utwardzić? hmm... to chyba musi dużo na czułości tracić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie. problem z czuloscia maja te widelce ktore maja dodatkową komore w kazdej goleni - taki 66 rc po wpompowaniu niewielkiej ilosci powietrza robil sie twardy i ubywalo mu wlasnie czulosci.

czytalem troche na temat takich marcokow zanim kupilem mojego i opinie byly raczej pozytywne np na mtbr com. ale i tak nie mam przekonania do marzocchi z systemem powietrznym czy mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ;)

gdy kupowalem marcoka to zastanawialem sie nad wersja SL z komorą negatywna. albo all mountain sl albo 66. tylko ze...

w testach na mtbr wiele z tych widelcow mialo problem ze szczelnoscia komory powietrznej miedzy komorą negatywna a pozytywna. :) no i podziekowalem.

moze twoj bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...