Skocz do zawartości

[siodło] Możliwie najwygodniejsze


dużepiwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam siodełko Velo Prolite. Nie narzekam, lekkie, znośne do jazdy, ale niestety pojawił mi się problem zdrowotny i potrzebuję coś maksymalnie wygodnego na przyszły sezon. Nie musi być tak lekkie jak to co mam, ale dobrze by było jak bym sie zmieścił w 300 gramach i chcę żeby było to siodełko sportowe a nie jakiś tapczan. Mogę wydać ok 300 zł. A może nie trzeba płacić tak dużo i znajdzie się coś do 100 zł. Słyszałem też dobrą opinię o flite'ach. Co polecacie i co używacie i jakie są wasze wrażenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy mam selle italia flite classic gel flow (na allegro nówka 249zł, 260g jeśli dobrze pamiętam, otwór na środku). Wcześniej byłem przyzwyczajony do trochę bardziej kanapowatych siodeł i po otrzymaniu paczki pierwsza myśl - ale deska! Po pierwszej jeździe miłe zaskoczenie: mimo że dosyć twarde dobrze absorbuje wstrząsy (nie wiem czy to zasługa żelu czy może tych prętów z vanoxu) i komfort jazdy rewelacyjny (jeżdżę najczęściej bez pampersa). Przy sportowej, mocno pochylonej sylwetce sprawdza sie znakomicie. Ze swej strony jak najbardziej polecam, ale wiadomo, tyłek tyłkowi nierówny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nikt Ci nie powie jakie siodło będzie wygodne dla Ciebie. Przejrzyj forum a znajdziesz sporo opinii. Flite Gel Flow miałem, ale szybko musiałem się z nim rozstać bo po 25-30 km robiło się nie do zniesienia. SLR Gel Flow i SLK były dla mnie znacznie wygodniejsze, choć to i tak sportowe deski i myślę, że teraz rozglądałbym się za czymś szerszym. Może Avatar Gel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...