Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Marzocchi XC 600, MX Pro LO 2007 lub coś innego ?


mloody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu próbuję się zaopatrzyć w amortyzator. Początkowo miałem pomysł kupna Krossa A6 i sklepania 2 rowerów. Ale bratu się odwidziało ( miał się ze mną zrzucić na ową A6 ) i pomysł padł.

Prawdę mówiąc to sam nie wiem czego chcę, bo na żadnych prawdziwym amorku nie jeżdziłem. W przyszłym sezonie chciałbym zrobić kilka maratonów.

Zastanawiałem się nad bomberami ( MX i XC ) - prosty serwis - który by mi bardzo odpowiadał, bo bym go zrobił sam a nie płacił za to, nie zawodność i wytrzymałość z której słyną ( amorek na lata, co również mi się bardzo uśmiecha ) i w przypadku XC ETA - która, podobno, jest super wynalazkiem na podjazdy, ale nie ma manetki a schylanie się co podjazd ....

MX z kolei ma manetkę, ale nie ma ETA :)

No i waga, wiadomo, że lekkie nie są, ale znowu Tora też "piórkiem" nie jest, a poza tym bidony z wodą i błoto, którym rower się oblepia ważą więcej.

Na Rebę czy Recona raczej braknie podobnie jak na R7 - o której też troszkę czytałem i jakoś mi nie podchodzi, ale pewnie się mylę bo skąd mogę wiedzieć jeśli nie użytkowałem.

 

Na amora mam ok. 800-900 zł i chciałbym je wydać naprawdę dobrze, rower do jakiego amorek wejdzie to Merida Kalahari 580 z 2004 roku ( teamowe malowanie :P - wymiana prawdopodobnie przyszły sezon, koła: Xt, revo, 717, Maxxis Ultralight i Larsen TT, Hample Avid SD7 i FR-5, manetki X-9, przerzutki przód Alivio, tył SRAM 7.0 - tymczasowo, kaseta i łańcuch PG-970 i PC-971, korba Alivio.

 

Ważę 78-80 kg.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do ExtremeShopu i do CR powiedz ze chcesz za 900zl XC600 to pewnie go dostaniesz :). Mieli w cenie 849zl, teraz nieco powyzej 1tys wiec za 900zl jest spora szansa ze pojdzie.

Manetka ETA hmm tyle lat byla ETA a nie bylo manetki i ludzie zawsze ETA chwalili. Teraz pojawila sie manetka i eta stracila blasku. ETA nie jest blokada stopniowana wiec po jaki kij manetka? Pewnie gdyby kosztowala pare groszy bym ja kupil, ale wydawanie 300zl hmmm obejde sie bez manetki i nie narzekam.

 

Czy manetka do blokady w MX Pro LO nie bedzie czasami taka sama jak do ETA? Tam tez jest calkowita blokada a nie stopniowa wiec powinno byc podobnie.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...