Skocz do zawartości

[klucz]Ściągacz do kaset i wolnobiegów - kompatybilność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że wlasnie wymieniam kasete przyszlo kupic jeden z ostatnich kaset brakujacych w mojej kolekcji, a mianowicie klucz do kaset. Poczatkowa cena jaka uslyszalem 38zl zwalila mnie z nog i postanowilem ze ten ostatni raz kasete odkrece w serwisie(jak zobaczylem jak sie obchodzi z kolem myslalem ze dostanie w pysk) a zanim dotrze nowa kaseta sciagne klucz z netu. Kaseta dotarla a ja klucza nadal nie mialem wiec wybralem sie po wycieczke po wszystkich 2sklepach w moim miescie :). Jeden sklep z okazji konca sezonu stwierdzil ze sprzeda nawet swoj klucz do kaset i nawet nie mieli mi czym dokrecic na meijscu, a w drugim okazalo sie ze sa klucze ale do wolnobiegow (cos jak http://allegro.pl/item252436550_klucz_scia...mano_nowy.html) i Pan stwierdzil ze do kaset ma mniejsze zabki takze ten nie bedzie pasowal. Uparcie twierdzilem ze wyglada tak samojak klucz do kaset i poprosilem zeby mi go podal. Przymierzylem do nakretki w mojej kasecie i bingo - PASUJE ! Ja sie cieszylem a Pan(bardzo mily dziadzio)byl wielce zdziwiony.

 

Oczywiscie pojawil sie jeden maly problem a mianowicie przy dokrecaniu/odkrecaniu kasety musze odkrecic pierwsza nakretke na osi poniewaz nakretka ta nie chowala sie do klucza.

 

I tu moje pytanie: Czy to jest wlasnie kwestia roznicy miedzy kluczami do wolnobiegów i kaset, że kasetowy jest bardziej cieniowany od srodka zeby przyjal nakretke?

 

Skusilem siena klucz mimo potrzeby zabiegu odkrecania glownie z racji ceny samego klucza 8zł.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

 

Klucz do wolnobiegów ma szersze "ząbki" nie dlatego że komuś się tak zachciało, ale dlatego że wolnobieg podczas jazdy dokręca się (samoistnie) dużo mocniej niż nakrętka w kasecie, której siła dokręcenia zależy tylko i wyłącznie od człowieka. Zerwałem już klucz na "dobitym" na maxa wolnobiegu i wiem jak może się on dokręcić. Z tej racji nie polecam eksperymentów. Jak się kupuje kasetę / wolnobieg to się kupuje jeden odpowiedni klucz i jest problem z głowy.

Jeżeli komuś szkoda 20-30zł na klucz to musi płacić każdorazowo za odkręcenie. Zresztą, kasete/wolnobieg trzeba odkręcić jedynie przy wymianie szprych - więc wydanie 5zł raz na kilka miesięcy to nie dużo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...