Skocz do zawartości

[rower-składak] Prosze o pomoc w złożeniu roweru ENDURO !


bartzt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Otóż szykuje sie do złożenia roweru ENDURO (ostreeee xc) ze sztywną ramą. Wybór takich rowerów w tym roku jest mały, coś tam author zaproponował ale osprzet wedlug mnie jest kijowy i nie warty tej kasy <_< Dlatego wlasnie postanowilem zlozyc rower ;) na poczatku troche sie zniechecilem , po zliczeniu wszystkiego jakos dziwnie duza kwota wychodzila :( W czym mam problem :rolleyes: ? Niewiem na czym moge zaoszedzic składając bajka a na co muszę wydac trochę wiecej zeby wytrzymalo trochę :o Jestem poczatkujacy ale jako tako wiem co i jak ;) Mam do dyspozycji 2000 zl, rower który chce zlozyc ma byc głównie do ostrej jazdy, troche skokow (bez jakis ewolucji w powietrzu). Spodobał mi sie Kross Panic wszystkim znany rower, osprzet extra ale ten amor i ramka ehh ... WIEC MOJA PROSBA, jakie czesci mozecie mi zaproponować, jakie kola amor kiere ramę mostek sztyce siodlo przerzutki manetki itd itp :sweat: Spodobala mi sie rama author agang i prodigy jb (niewiem czy jb nie jest zbyt "dirt-street"), amorek duro mi na pewno wystarczy :P hamulce moga byc vbrake'i, chociaz bb5 polecają jakos tak :unsure: Nie prosze o to zeby ktos siedzial caly dzien przed kompem i szukal czesci :rolleyes: to oczywiste. Moze poprostu kazdy cos doda od siebie i jakos sie wszystko sklei :D A ostatnio to se tak pomyślałem ze mógłbym kupić Panica i wymien rame i amor a nowe stare sprzedac ;) hm ? :pinch:

 

DZIEKI ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI :D

 

:D :D :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obręcze od 500 gram - tyle przyjmuje sie dzis jako wage dla obreczy bez ograniczen uzytkowych dla rowerow enduro. szprychy zwykle ale dobrej jakosci to znaczy niecieniowane ale np dt.

amor do enduro? przy ograniczonym budzecie trudna sprawa. z tanszych o pelnych parametrach i jakosci pracy wyzszych modeli to np tora rock shoxa. w wersji 130 mm nie ustepuje pracy wyzszych modeli, posiada tez sensowny skok i trudno ją skrzywdzic. bardzo budzetowe sa oczywiscie duro suntoura ale to inna (kiepska) jakosc.

hamulce? dobre tarczowki mechaniczne - wlasnie avidy. kupujac je praktycznie niewiele stracisz w stosunku do hydraulicznych tarcz a zyskasz na finansach.

spokonie mozesz zamontowac naped z kasetą 8biegową. ceny takich kaset sa dzis bardzo niskie a oferuja wlasciwie zblizone parametry pracy jak kasety 9tki - masz mniej o jedną koronke, ale za to oszczednosc w kieszeni. choc mozna z powodzeniem kupic naped deore czyli dziewiątkę bo tez bedzie dosyc tani.

co do manetek - tu raczej kwestia indywidualna - czy wolisz kręcic czy pstrykac (gripy kontra triggery lub rapid fire). dual controle beda drozsze ze wzgledu na konstrukcje dwa w jednym. poza tym kupujac duale musisz sie zdecydowac jakie chcesz miec hamulce - jesli kupisz dc do hamulcow linkowych to jestes skazany na takie tez tarcze bez mozliwosci przejscia na hydrauliczne w przyszlosci - bez wymiany manetek.

kierownica - zdecydowanie gieta. tu dobrym wyborem jest np truvativ hussevelt - dosyc lekki, szeroki i tani. mostek: chyba wiesz najlepiej jaka dlugosc ci pasuje: czy zjazdowe ktrotkie czy zblizone do crossowych dluzsze.

 

korby - najlepiej stary system na kwadrat albo nowy na os zintegrowaną. jest cos pomiedzy czyli octalink shimano lub isis (korby z wkladami wielowypustowymi) - ja zdecydowanie nie polecam bo wklady do takich korb (szczegolnie budzetowe czyli tansze ale tez i te drozsze) sa slabej jakosci i maja krotka zywotnosc. a skoro liczą sie dla ciebie pieniadze to warto wziac to pod uwage. na kwadrat - wklady są bardzo tanie, korby tez dosyc tanie bo to stary system i wychodzi z obiegu. co do korb z osia zintegrowana to dobry system i sztywny ale korby doscy drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , no to teraz konkrety :D kiera mi pasuje , korba moze takze hussefelt ? Co do kasety to 8 wystarczy, jakas za 50 zl. Przerzutki deore widzialem na allegro jakis nizszy model deorki za 70 zl. Manetki wolalbym te z dzwigniami, Alivio moze ? Przerzutka przod to te wazna jakos nie jest ,acera wystarczy .... Najwiekszy mam problem z kolami, a pozatym to przeraza mnie kosz zaplecenia szprych :| A co do tych tarczowek to myslisz ze takie avidy BB5 oplaca sie kupić ? Nie wyjdzie taniej jakies dobre v-brake'i ? A moze tylko na przod tarcze ? Niby tarcze drozej ale zaoszczedze na obreczach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avidy bb5 calkiem dobre. Co do kol to takie powinny wystarczyc: http://www.allegro.pl/item247898536_kola_a...tarcze_10_.html Mozesz sobie na tyl dac V-brake'a. Co do przerzutek to jednak polecil bym zamiast deorki tansze alivio. Jest na kasete 8 ale mniej sie psuje i dluzej pojezdzisz. Kaseta moze byc tez alivio. Nowy model jest calkiem fajny. Do tego lancuch srama ze spinka. Klamkomanetki jezeli ci pasuja to alivio moze byc. Z przodu dal bym tarcze co najmniej 18cm. A no i korba. Jak chcesz podjezdzac to lepiej wez cos z trzema blatami. Z tego co pamietam hussefelt ma 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hussefelt ma 3 :D a co do tych kol to troche ... drogie :D bo jeszzcze zlozenie wszystkiego to w serwisie z 60 zl obie. A pozatym te alexrims 22 sa pod tarcze wiec na tyl v brak odpada :D kurde chyba wkoncu zrobie tak ze kupie panica , taka cena za taki sprzet ... i odrazy sprzedam rame i amor za 250 zl i 150 zl (moze sie uda) i kupie jakies lepsze , np duro i a ganga ...

 

http://www.allegro.pl/item247925691__nowa_...e_rd_m510_.html hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeżeli na początku dysponujesz niewielkim budżetem, z zamiarem ulepszania roweru, warto zaoszczędzić na częściach łatwo wymienialnych, a dołożyć do tych większych, które wymienia się rzadziej. konkretnie :

rama i amor jak najlepsze, podobnie stery i korba

jak najtańsze opony - je łatwo zmienić za jakiś czas

dobra kierownica ale mostek może być tani - większość ok 60mm mostków jest tak samo wytrzymałych, różnią się praktycznie tylko wyglądem i masą

hamulce, wg mnie warto kupić od razu dobre np hydrauliczne 525 kosztują ok 250zł sztuka , a więc podobnie do mechanicznego zacisku + klamka, a hamują dużo lepiej

nie ma sensu kupować deore, najlepiej przerzutkę alivio (działa bardzo przyzwoicie) + tania kaseta 8 biegowa np acera/altus

koła wg uznania, najważniejszy jest tył, więc lepiej złożyć tył na dobrych częściach a przód za jakiś czas zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę dodać coś od siebie to na początku skupił bym się głównie na ramie, amortyzatorze, hamplach i kołach. Na reszcie oszczędzić bo będą to komponenty które łatwo wymienić np. rurki. Osprzęt może być mieszanką Deore\Alivio\Acera, rurki np. Accent. Takie rzeczy łatwiej wymienić niż np. koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam sie ale ten budzet 2000 zl to kwota ktora maksymalnie moge przeznaczyc na ten rower <_< jestem mlody - pracy nie mam (15 lat) wiec i na razie moglbym ze 400 zl rocznie na ten rower przeznaczac co jest poprostu smieszne ;)

 

http://allegro.pl/item245647327_nowe_tarcz...zod_249pln.html te hamulce sa dobre ? Myslalem zeby dac tylko na przod tarcze bo z tylu jak sa v-brake'i to latwiej regulowac samemu a na 2 hydrauliki nie stac mnie.

 

Dobra to prosiłbym o zaproponowanie sztycy, mostka, sterów... są to mało ważne częsci a ja naprawde nie mam pojecia ktore beda dobre, nie musza byc jakies bardzo dobre (po co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi tak być. Takie rowery ma np. KTM, http://www.ewosoft.com/ktm/?akcja=katalog&...&id_pro=398 hardtail do enduro mieszczący się w Twojej kategorii cenowej. Szczyt pod względem osprzętu to nie jest, ale na początek mógłby być dobrym wyborem zwłaszcza że rama jest rozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam sie ale ten budzet 2000 zl to kwota ktora maksymalnie moge przeznaczyc na ten rower :P jestem mlody - pracy nie mam (15 lat) wiec i na razie moglbym ze 400 zl rocznie na ten rower przeznaczac co jest poprostu smieszne :)

 

http://allegro.pl/item245647327_nowe_tarcz...zod_249pln.html te hamulce sa dobre ? Myslalem zeby dac tylko na przod tarcze bo z tylu jak sa v-brake'i to latwiej regulowac samemu a na 2 hydrauliki nie stac mnie.

 

Dobra to prosiłbym o zaproponowanie sztycy, mostka, sterów... są to mało ważne częsci a ja naprawde nie mam pojecia ktore beda dobre, nie musza byc jakies bardzo dobre (po co).

to bardzo dobry i tani hamullec - tansze jesli juz to są tylko mechaniki i hydrauliczne z jednym ruchomym tlokiem.

ale moze poczekaj na nowy rok i nowe alivio - w tej grupie maja sie pojawic hamulce hydrauliczne i to tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Proszę Was o pomoc w doborze części w miarę przyzwoitej cenie do ramy i widelca a dokładniej do ramy Author A-gang 16" i widelca Suntour Duro. Rower to ma być takie lekkie enduro. Nie znam się na tym i nie wiem co do czego pasuje i co ogólnie trzeba żeby złożyć cały rower. Z góry dzięki :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...