Skocz do zawartości

[naped] Co dobrac do korby XT08?


Sekman

Rekomendowane odpowiedzi

Łańcuch http://allegro.pl/item241337988_lancuch_sr...91_jak_xtr.html

Kaseta http://allegro.pl/item240036409_kaseta_shi...770_156pln.html

 

Albo cały zestaw Srama http://allegro.pl/item243188624_naped_x_9_...owe_jak_xt.html ;)

 

Jak sam wolisz, zestaw z kasetą XT będzie lżejszy, a trwałością nie powinny się różnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam właśnie ten łańcuch i kasetę i jestem z nich zadowolony.

 

Wcześniej miałem kasetę XT 760, łańcuch hg-93 i też byłem z nich zadowolony :P

 

W moim przekonaniu kaseta i łańcuch to elementy na jeden sezon. Zmieniasz łańcuchy, czy nie, i tak zetniesz zęby przy ostrej jeździe (można pogłębic, ale to krótkotrwałe rozwiązanie). Więc na twoim miejscu bym sie zbytnio nie głowił nad wyborem. Bierz to, co bardziej ci się opłaca finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli to boli to wystarczy kupować tańsze komponenty, które są w sumie tak samo trwałe jak te droższe.

 

Powiedziałbym nawet, że te tańsze są trwalsze. Cięższe, mniej precyzyjne, ale taka np. kaseta Acera, dzieki stalowym zębatkom przetrwa dłużej niż lekka, aluminiowa PG 990. Jak juz sie kupuje te droższe elementy, to trzeba sie pogodzic z faktem, że to nie jest jednorazowy duży wydatek, ale wydatek regularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ze wszystkim tak jest. Moja obecna, tania korba Suntoura wazy chyba ze 2kg (btw ile dokladnie wazy Suntour XCM 314) i wcale nie jest taka dobra. Co do kasety to moze masz racje, ale jakos wole kasety srama. Ponoc lancuch na szose najlpeszy shimano, a jak w teren to sram. Ponoc jest bardziej elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korbę XT `07. kasetę założyłem Sram PG-850 11-28 i łańcuch PC-48. System jest wprawdzie 3x8 ale sprawdza się świetnie i jest bezproblemowy w moim przypadku. Jeśli niema większych zmian konstrukcyjnych w korbie na 2008 rok, to śmialo możesz pomyśleć o szerszym łańcuchu. Nie wydasz wtedy do 250 tylko do 100pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niż lekka, aluminiowa PG 990.

 

^_^ Aluminiowy to jest pająk, koronki są stalowe ;) Całe alu kasety są dużo droższe, dwa razy lżejsze i żyją krócej niż 3 kkm ;) w skrócie mówiąc. Wątpię żeby Acera wytrzymała więcej niż 6-7 tysięcy. A np. 970 u chyba Skrzyni po 7 kkm przyjęła nowy łańcuch i pewnie jeszcze ją ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korbę XT `07. kasetę założyłem Sram PG-850 11-28 i łańcuch PC-48. System jest wprawdzie 3x8 ale sprawdza się świetnie i jest bezproblemowy w moim przypadku. Jeśli niema większych zmian konstrukcyjnych w korbie na 2008 rok, to śmialo możesz pomyśleć o szerszym łańcuchu. Nie wydasz wtedy do 250 tylko do 100pln.

 

Moze ktos to potwierdzic? Czy do korby XT 08 podejdzie zwykly szeroki lancuch? Prosze rowniez o podanie dobrych waskich lancuchow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet, że te tańsze są trwalsze. Cięższe, mniej precyzyjne, ale taka np. kaseta Acera, dzieki stalowym zębatkom przetrwa dłużej niż lekka, aluminiowa PG 990. Jak juz sie kupuje te droższe elementy, to trzeba sie pogodzic z faktem, że to nie jest jednorazowy duży wydatek, ale wydatek regularny.

pod warunkiem ze nie powyrywasz zębów z acery na podjeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos to potwierdzic? Czy do korby XT 08 podejdzie zwykly szeroki lancuch? Prosze rowniez o podanie dobrych waskich lancuchow

 

No wlasnie Shimano podaje XT 2008 kompatybilne sa tylko z "super waskim lancuchem HG93"... Czy faktycznie tak jest? Czy nadal z nowymi korbami XT mozna uzywac hg73 i hg53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...