Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] avid carbon czy shimano xtr


avekowal

Rekomendowane odpowiedzi

Komplet na dwa koła, z tarczami 915zł

CR - Centrum Rowerowe.

Ponieważ mi się nie podobały tarcze XT i wziąłem XTR to dałem trochę więcej, bo 1009zł.

Cały czas mowa o tarczach 180mm. 160mm też są, nawet tańsze.

Tam kupiłem i podałem ceny tego sklepu, co w poprzedim poście zaznaczyłem.

Trochę się OT wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe ja ważę prawie 90kg, rower ~18kg, czyli razem grubo ponad 100kg... Saint (nawet bez używania tylnego LX'a) sobie bez problemu radzi. Tarcza to Accent Freezer czy jakoś tak, jest na tyle mocny że jednym palcem podnoszę tył.

Saint to, to samo co XT- jeżeli XT zostało poprawione na rok 2008 to masakrycznie działa zapewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe ja ważę prawie 90kg, rower ~18kg, czyli razem grubo ponad 100kg... Saint (nawet bez używania tylnego LX'a) sobie bez problemu radzi. Tarcza to Accent Freezer czy jakoś tak, jest na tyle mocny że jednym palcem podnoszę tył.

Saint to, to samo co XT- jeżeli XT zostało poprawione na rok 2008 to masakrycznie działa zapewne ;)

 

Mój kuzyn ma LXa hydraulicznego mod 2006r. Waży 105 kg i hamulce przy dłuższym niż 50sek hamowaniu zupełnie sobie nie radzą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła hamowania to dla mnie najwazniejsza sprawa, bo jestem fascynatem wyscigów typu TransCarpatia a tam sie zdarzają długie zjazdy, w tym roku zagotowałem płyn w obu martach, spaliłem przednią tarcze 180 i tylną 160:D:D:D momentami 70-80km/h po kamolach przy sporym nachyleniu... hardcore:D (przynajmniej dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co Ci da duża siła hamowania jak masz bardzo słabą modulacje ?

 

Czemu jak ktoś pisze o dużej sile to ktoś inny zawsze wyjeżdża z modulacją? Czemu jak ktoś pisze że w każdej chwili może zablokować koło to ktoś pisze że "słaba modulacja"?

 

I newbee gdzie ty jeździsz, skoro piszesz że LX z tarczami 160 i nie było źle? Akurat mam takowe i wazę aż 52kg. Owszem, źle nie jest (mi tam wystarcza) ale na dłuższym, ostrym zjeździe hamowanie zajmuje już dużo czasu, a zjaranie tarczy na czarno to kwestia kilku rozpędzeń się z górki do powiedzmy 60km/h i całkowitego zatrzymania na końcu (a żeby z tej szybkości dohamować z górki to już trzeba tą klamkę docisnąć MOCNO). Oczywiście jak wystygnia wraca jej kolor i właściwości oraz znika dźwięk ale spalenie tego to żaden problem. Jak ktoś jest cięższy to będzie to robił nagminnie, a jak jest fanem "wyścigów typy transcarpatia" to niech nawet o 2X160mm nie myśli :)

 

I ważąc 90kg "jednym palcem podnosisz tył" też może na tarczy 160? Przy 5km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstermod kupowalem avidki w takich cenach :

- juicy 5 - 300zł

- juicy 7 - 400 - 450

- juicy carbon 1350

 

Piatki i siodemki poszly jak buleczki :) Zostal tylko zapas 203 mm przodów. Jednak są jeszcze carbony.

 

 

A teraz porad kilka dla puchatka :D

- coś dziwnie szybko przypalasz tarcze - hamujesz pulsacyjnie? Krótko a zdecydowanie :D Ważę sporo więcej a mocno przygrzałem je tylko raz

- jeśli masz widocznie przepaloną tarczę to zaleca się wymianę jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacke jasne że nie rzymam ciągle :) (a to też nie zawsze można). Tak naprawdę mocno czarna zrobiła się raz - przy zjeździe z Przełęczy Karkonoskiej. Ciągłe rozpędzanie i ostre dohamowania przed zakrętami i awaryjne hamowanie na samym końcu bo mi ktoś szlaban zamknął :D Nie przestała hamować a nalot zniknął po ostygnięciu ale faktem jest, że wtedy czułem wieeelką słabość hampli, oj przydałoby się więcej. Ogólnie przy dłuższych zjazdach mała tarcza na przodzie wymięka. Zjeżdżając ze śnieżki i hamując co chwilę przed grupkami ludzi też na przykład ewidentnie było czuć słabość LXów, a próby wyhamowania do 0 na końcu długiego zjazdu najczęściej kończą się supergłośnym piskiem :D

 

Jak już pisałem ja jestem zadowolony ale ważąc 90kg i lubiąc ostro pojeździć po górkach czułbym się niekomfortowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Hamulec który ma dużą siłę i brak modulacji dla mnie jest bez użyteczny. Bo co z tego że masz dużą siłę jak Ci od razu blokuje koło ?

Shimano robi bardzo dobre hamulce, taki LX jest na pewno lepszy niż np. HFX9(miałem wątpliwą przyjemność testowania). A czym się różni Saint/XT i Deore/LX/Hone ? Te pierwsze mają więcej siły i więcej modulacji, dzięki jednoczęściowej budowie.

 

 

P.S. Na Wieżycy na zjeździe DH przegrzałem tylnego LX'a, aż rama była gorąca- tarcza i klocki zmieniły kolor, ale po kilku minutach stygnięcia działał jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...