Skocz do zawartości

[napęd] trwałość napędu szosowego


kuhru87

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli udaje mie się zmieniać napęd MTB na napęd szosowy (kaseta, korby, łańcuch) i chciałem zapytać jak jest z trwałością takiego napędu? Moja stara kaseta (11-32) wytrzymała 2500km i po zmianie łańcucha okazało się, że na części przełożeń w ogóle nie dało się jezdzić : \ Czy przy napędzie szosowym stosuje się ten sam trik - trzy łańcuchy i zmiana na najkrótszy co 500km - czy jest to absolutnie niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na szosie sa lepsze(brak blota, piachu itp) jazda czesto jest mniej silowa co powoduje mniejsza destrukcje lancucha.

Sam przekrecilem dopiero ok 500km i lancuch smarowalem tylko raz po gigantycznej ulewie ktora przeszla ostatnio przez Poznan.

Inaczej pewnie jeszcze drugie 500km poszlo by spokojnie bez smarownia ;)

 

Mierz wyciagniecie lancucha, na forumszosowe.org jest watek o rozciaganiu lancucha, pomiarach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko zależy od przebiegów, ja osobiście wywalam łańcuch, co sezon. Przy czym mogę liczyć ze robie przebiegi w granicach 15k km.

Kaseta szosowa wytrzyma o wiele dłużej a po zmianie łańcucha na nowy nie będzie podobnych objawów jak opisywałeś chyba ze tryb jest juz bardzo zniszczony.

Nie stosuje sie żadnych trickow- poza właśnie pomiarem wyciągnięcia łańcucha. Zmienia sie go dopiero wtedy, gdy sie wyciągnie lub, gdy czujesz ze pracuje juz odczuwalnie gorzej jak przedtem.

Myśle ze łańcuch na szosie powinien wytrzymać bez problemów ok 10k km (wsumie nigdy nie zastanawiałem sie nad tym ile to wszystko wychodzi w kilometrach.) potem warto zmienić już choćby nawet profilaktycznie i nie martwić sie, że łańcuch sie w którymś momencie zerwie, gdy sobie depniemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...