Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Squirta w czwartek i dzisiaj odebrałem :) właśnie się smarują łańcuchy jeden nowy drugi używany, oba umyte na pieprz przed smarowaniem, zobaczę jak się sprawdzi.

polecam nałożyć 2 a nawet 3 obfite warstwy aby dobrze napełnić sworznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 aplikacje po kropli na ogniwo wystarczą. Co kawałek poruszać łańcuchem zanim zgestnieje smar, ułatwi mu to wniknięcie do wewnątrz, zwłaszcza przy pierwszej aplikacji. Zwykle też po wyschnieciu wycieram łańcuch i to dość dokładnie.. Łańcuch jest w całości niklowany więc wystarczy że smar jest wewnątrz. Znajomi się przyglądają czy wogóle jest posmarowany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na razie dwie obfite aplikacje i wygląda że ma już dość. Swoją droga chyba zacznę aplikować że strzykawki bo z opakowania za dużo się aplikuje, znaczy marnuje. Po wyschnięciu wygląda hmmm :)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio testuję Prolink Extreme, co mogę powiedzieć ? Według mnie cena jest adekwatna do jego możliwości. Wytrzymuje jakieś 70km w terenie, nie przylepia do siebie żadnego piasku, ściółki itp. Dodatkowym plusem jest to, że po zastosowaniu tego specyfiku bardzo łatwo wyczyścić łańcuch z nagromadzonego, czarnego, wodnistego osadu, otóż smar jak by to powiedzieć "wypłukuje" brud z łańcucha, dzięki czemu wystarczy go dobrze przetrzeć i jest jak nowy. Jeśli ktoś będzie używał, to proszę się nie rozczarowywać, że łańcuch po PIERWSZYM nałożeniu na wyczyszczony łańcuch zaczyna piszczeć po 20-30km. Długotrwała cisza zaczyna się po około 4 nałożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował TF2 LUBRICANT DRY WAX? Z opisu wynika, że również jak Squirt Lube jest woskiem, więc propozycja kusząca, tym bardziej, że cena na portalu aukcyjnym jest dość atrakcyjna.

 

Ostatnio wspominałem, że z pośpiechu go zakupiłem (TF2)  bo nie było innego w sklepie,tak chciało sie pojeździć :P na początku co mówiłem że jest beznadziejny to tereaz muszę cofnąć słowa, bo źle łańcuch wyczyściłem ;)jest dobry, ale dla mnie i tak na chwilę obecną nie ma lepszego niż finish line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to tereaz muszę cofnąć słowa, bo źle łańcuch wyczyściłem

 

Jak tak to pomyślę o zakupie. Ciekawe jak się sprawdza tego typu smarowidło na rowerze, który cały czas jest dworze?

 

 

 

Shimano jest raczej chwalony

 

Dziś świeżutki łańcuch Shimano prawdopodobnie tymże olejem potraktowany zaczął brzydko skrzypieć po 40 km.

Jak będę miał chwilę, to ściągam i leci do benzyny, a potem zdrowo poleję kilka razy Squirtem.

To nie wszystko, bo napęd cały wygląda jakbym go ze śmietnika wyjął, po przejechanych 60 km, w tym tylko 15 km ciężkiej pracy w lesie. Wszystko pokryte czarną mazią, ale tak już jest, że człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego to potem narzeka. Oczywiście łańcuch został przed jazdą porządnie przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedros ChainJ-olej biodegradowalny,konsystencja mleka do kawy,szybko penetruje łańcuch,po 10km kąpieli błotno-wodnej znikł bezpowrotnie,bardzo niewydajny olej

Welidite TF2 wet-praktycznie to samo co zielony FS,jednak w butelce mamy go znacznie więcej(butelka bodajże 150) i zbiera wyraźnie mniej syfu.

Expand Czerwony Dry-olej typowo szosowy,rohloff to przy nim woda,zbiera duuuuuużo syfu,ale na jednym smarowaniu przy jeździe w suchych warunkach(szutry/piach/liście) wytrzymał 350km.

I uwaga-znajomy na szosie na jednym smraowaniu zrobił 600km!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc co panowie polecają w teren? Squirt Lube czy Prolink Extreme? Bo Rohloffa mam już dosyć... Jedna lepsza jazda i na całym napędzie istna plastelina... Nie powiem, napęd pracuje ładnie, cicho, ale czyszczenie całego napędu po dwóch jazdach już mi się znudziło.. Więcej pieniędzy idzie na rozpuszczalniki niż na cokolwiek innego..

 

Przyłączam ise do prośby Scyzoryka.

Co polecacie w suchy teren by było jak najczyściej w napędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Squirt spełni wasze oczekiwania. Prolinka nie używałem więc najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto używa obu i ma porównanie.

Ja po przeczytaniu dotychczasowych opinii pozostane już raczej przy Squircie. Dla mnie rewelka pod względem czystości i smarowania...

Edytowane przez grzechotnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...