Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

a co powiedzie o tym:

http://www.cekaus.pl/product_info.php/info/p59_Oliwa-do-broni-Ultra-PKB.html

 

Ultra PKB jest to oliwa uniwersalna. Nadaje się doskonale do czyszczenia broni, m.in. usuwania nalotów rdzy czy osadów w lufie. Wyśmienicie konserwuje broń, wypierając wilgoć i tworzy trwałą, cienką warstwę antykorozyjną. Po przetarciu powierzchnia nie jest "tłusta" i nie przyciąga kurzu. Nie pozostawia także drażniącego zapachu. Jednocześnie posiada niezłe właściwości penetracyjno-smarne.

Produkt mineralny.

 

kiedyś smarował tym i było ok, ale wypadło mi z głowy

nie robiłem tylko testów, bo mało jeździłem

Edytowane przez kris69_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie smaruję mechanizmów tylko je czyszczę WD40.

Ponieważ do smaru przykleja się piach i jest jeszcze gorzej.

Rower konserwuje środkami do samochodu.

 

Pancerze linek mi w niektórych miejscach porychały rower.

Specjalnym środkiem cały rower po obcierałem.

Jeżdzę po deszczu a nic nie rdzewieje

A rower jest z aluminium

 

I dodatkowo cały się błyszczy.

Błoto tak mocno nie przywiera

Wystarczy że codziennie go chlapnę wodą i czyściutki jest jak nie wiem. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam roweru demonstracyjnego tylko dwa do jazdy więc używam oleju a nie czegoś co sprawia, że łańcuch ładnie wygląda. Wolę jak jest długo i dobrze nasmarowany dzieki czemu dobrze i cicho chodzi.

 

 

 

No mi też się wydaje, że łańcuch ma być nasmarowany a nie ładnie wyglądać :)

Choć jeśli dało by się połączyć jedno z drugim... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale to się przekłada na każdorazowe czyszczenie do usranej śmierci. Oczywiście można stosować wd-40 alby inny środek, który się równie łatwo wypłukuje, ale wtedy nalezy wozić butlę/puszkę ze sobą i non stop dosmarowywać łańcuch. Mi sie po prostu nie chce z tym babrać w ten sposób, ale jeżeli dla kogoś estetyka jest najważniejsza to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale to się przekłada na każdorazowe czyszczenie do usranej śmierci. Oczywiście można stosować wd-40 alby inny środek, który się równie łatwo wypłukuje, ale wtedy nalezy wozić butlę/puszkę ze sobą i non stop dosmarowywać łańcuch. Mi sie po prostu nie chce z tym babrać w ten sposób, ale jeżeli dla kogoś estetyka jest najważniejsza to czemu nie :P

 

Tylko po co ? :)

moim zdaniem sprzęt ma działać i być odpowiednio zabezpieczony a dopiero w którejś kolejności ładnie wyglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie na ten temat :)

Owszem- od czasu do czasu umyję rower ale z reguły jest brudny z beskidzkiego błota i bardzo to lubię ( te spojrzenia ludzi..:P

Faktem jest, że akurat o hamulce i napęd można trochę częściej zadbać tzn wyczyścić tarcze i nasmarować łańcuch.

 

Któryś raz już podkreślam, że mi napęd bez jakiegoś zbędnego dopieszczania wytrzymał 17kkm i to z 2 kkm po górach.

Najważniejsze to, żeby łańcuch był nasmarowany.

 

Osobiście używam rohloffa i jest bardzo dobry, stosowałem też zielonego finisha i też jest spoko ( tzn starcza na 200-240km w suchym i z 30-40 w deszczu i błocie )

 

Przerabiałem też inne smarowidła typy finish czerwony, pedros ice wax (?), olej do pił łańcuchowych i kilka innych.

 

tylko zielony finish i rohloff :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio łańcuch nasmarowałem zwykłym, gęstym olejem mineralnym, chyba do pilarek. Wkońcu doszedłem do wniosku, że nie warto się pieścić tylko zacząć jeździć. Łańcuch może byc nawet brudny i czarny, dopóki pedałami się "miekko" kręci jest dobrze. Jak zaczyna hałasować-należy dolać oleju :]

Zauważyłem, że wyciągnięty łańcuch po "szejkowaniu" i eleganckim smarowaniu wcale nie pracuje lepiej, sprawia wrażenie bardziej wyciagniętego. wewnątrz musi się tworzyc taka czarna masa smarująca, która zastępuje zużyty materiał :) może dlatego detonator przejechał 17 tys na jednym napedzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na to samo mimo, że różnią się opakowaniami.

Opis jest mocno przekonujący, a ja dodam jeszcze swoje doświadczenia - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nr 1 i nie zamierzam szukać nic innego.

Co prawda zimą smaruję łańcuch innym wynalazkiem - oliwką do niszczarek, ale sprawdza się tylko w temp poniżej 5st, a najlepiej poniżej 0. Efekt: czyściutki łańcuch, cicha praca napędu, a buteleczkę 500ml mam za free, więc na najbliższe 100 zim mam problem z głowy :P.

Kiedy jest cieplej, starcza na b. krótko, ale łańcuch dalej wyjątkowo czysty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używał ktoś tego wynalazku?

http://allegro.pl/ol...1284300536.html

Bo niby działa jak zielony FL, ale może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy?

 

 

Używam, i nie działa jak dokładnie jak zielony FL. Jest rzadszy wiec szybciej go woda wymywa, jednak uważam że w porównaniu cena zielonego FL-a jest skandalicznie wysoka :whistling: , jest tylko drobna różnica miedzy nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...