Skocz do zawartości

[Korba] Truvatriv Firex Sl


adrian206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Kupiłem korbę Truvativ Firex Sl z zintegrowanym wkładem suportu i łożyskowaniem na zewnątrz i oddałem do serwisu rowerowego, żeby mi założyli. Po odebraniu, ramy z założoną korbą mocno się zdziwiłem bo korba bardzo ciężko się kręci, a specjalnie kupiłem z łożyskami na zewnątrz żeby była trwalsza i żeby miała mniejsze opory. Gdy się kręci korbą, to stawia opór, lekki, ale jednak większy niż w innych rowerach, a gdy się przestaje nią kręcić to momentalnie staje. Nie kręci się bezwładnie, gdy mocną ją zakręcę- jak puszczam to od razu staje. Mam wrażenie jakby coś było za mocno skręcone. Z tymi uwagami udałem się do gościa, który ją montował w serwisie i powiedział, że tak ma być, że się dotrze i będzie ok. Mnie jednak to niepokoi. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze serwisant ma rację. W korbach ze zintegrowana osią nie bardzo jest co zbyt mocno skręcić, chyba, że by dobić tak prawą korbę, że ocierałaby o miskę łożyska ale to chyba mało prawdopodobne. To nowa korba więc z pewnością łożyska są solidnie nasmarowane, z czasem nadmiar smaru się „wypali”, łożyska się dotrą i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...