Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] pomoc z wyborem


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialbym kupic sobie szosowke tylko moje pytznie brzmi czy w kwocie 1500 zl znajde jakas sensowna szosowke ktora nie bedzie totalnym zlomem i posluzy mi pare lat? Pytam sie bo nie jestem w temacie szosy i wogole nie orjetuje sie w osprzecie ktory jest dobry a ktory nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie. Jak i ile chcesz jeździć :D

Do rekreacyjnej jazdy preferowana przez Ciebie kwota powinna spokojnie wystarczyć, natomiast do ostrzejszej jazdy musiałbyś jeszcze troche dozbierać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje spojrzeć na:

https://ssl.allegro.pl/item213501243_alu_sz...elcem_ando.html

oraz

https://ssl.allegro.pl/item213493824_trek_1...owym_ando_.html

z tym że obie po 1700pln

ważna jest także kwestia jaką poruszył maniak, czyli jak będziesz jeździł, chociaż uważam że jeżeli potrafi się dobrze kręcić i delikatnie posługiwać się z napędem to można na nim bardzo szybko i agresywnie pojechać, ja np. w mtb na napędzie sh deore(który nie jest najwyższym model, bo przecież jest jeszcze lx, xt i xtr) czasami naprawdę szybko jeżdze (zwłaszcza pod góre) i dość agresywnie, ale jestem z niego bardzo zadowolony ;) z takiego samego założenia wyszedłem przy kupnie szosy zamawiając poisona cyanita n, który jest na tiagrze (która także nie jest najwyższym modelem, bo przecież jest jeszcze 105, ultegra i dura ace, które różnią się oczywiście wagowo, trwałością i precyzją), ale jestem przekonany że jeżeli potrafi się dobrze kręcić (z głową:) to można bardzo szybko i ostrzej pojechać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rowery proponowane przez kr1zje są sprzedawane przez krakowski sklep Ando.

Sam tam ostatnio zakupiłem rowerek(wprawdzie ciut droższy), sklep jest super, podejście do klienta bdb (uraczyli mnie włoską kawusia z ekspresiku). Bez problemu można przetestować u nich rowery (nawet pojechać na 30 min, i potestować podjazdy pod krakowskie ZOO ;))

A na koniec zakupów konieczne jest targowanie. Ja dostałem buty na szosę + nową owijkę.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze

 

Metias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem co prawda z sklepem ANDO tylko kontakt mailowy, ale bardzo przyjazny, na początku nastawiłem się na bianchi sl lite, ale ktoś mi ją zwinął nim zdobyłem szmal:( klein quantum race też świetnie się prezentuje, cały na ultegrze i mavicach cosmic, ale chciałem szose na ramie sloopingowej i na takiej była przepiękna bianchi sl lite, ale jak zawsze zabrakło szczęścia, pozatym zawsze można wytargować niższą cene o nawet 200pln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że dobranie szosy dla każdej osoby to sprawa indywidualna, pozatym każdy dysponuje inną kwotą...

to tak samo jakbyście weszli do sklepu i spytali się o rower dla siebie, a sprzedawca by każdej osobie wciskał ten sam rower mówiąc że jest git xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie gianty - suport, piasty, obręcze, stery, hamulce - jeśli nie posypią sie od razu, to i tak można włączyć stoper w momencie zakupu (i zarezerwować trochę gotówki). ramy bywają krzywe (np tylne drop-outy) i są makabrycznie ciężkie. żałosne opony, ważące tonę kokpity.. imho, w przypadku tej firmy termin "wart swej ceny" brzmi jak słaby żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam giantów za 2k, słyszałem że obręcze są tragiczne, zero wytrzymałości...

lepiej kupić używke z allegro za te 1999pln niż takie coś

osobiście polecam:

http://allegro.pl/item214540301_bianchi_me..._pro_ando_.html

sam miałem go kupić i udało mi się zejść z 2200pln do 2000pln już razem z kurierem (ale miałem trochę więcej szmalu to zdecydowałem się na poisona cyanita na tiagrze) rowerek pewnie śmiga ładnie, matias ostatnio kupił sobie z tego sklepu klein quantanum race i jest zadowolony

 

tymon_tm świetnie sobie zdaje sprawe jak funkcjonują sklepy rowerowe, na szczęście nie byłem zmuszony pracować właśnie w tych co wciskają kit, ale są też sklepy gdzie można dostać fachowej porady i kupić to co się szuka i jest rzeczywiście potrzebne, odpowiednie dla nas, forum powinno służyć jako konstruktywna rada, popieram sticky typu "szosa do 3 tyś. używana czy nowa?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście nie zgadzam sie z waszą opinią na temat rowerów gianta - tych tanich. Jeździlem dwa zezony na giant OCR Special kupiony w 2005 roky. Zrobilem na nim okolo 11 000 i do tego w jednym sezonie 9 startow w triathlonie a w drugim 8. Moge śmiało powiedziec ze rower działał bez zarzutu i bylem z niego bardzo zadowolony. Pod koniec drugiego sezony zdarzył sie defekt (urwalaprzerzutka i zgieła duża koronka na korbie) ale to z mojej winy - nie wymienilem łańcucha tylko skrócilem go o kilka ogniw. Zaioszczedziłem 50 zł ale za to potem stracilem 250. Jesli w gre wchodzi rekreacyjne jeżdzenie to sądze, że waga nie odgrywa jakieś niesamowitej roli, nie potrzebny jest osprzet klasy np. sh ultegra. A co do kół uważam że sa wytrzymałem. Zaliczyłem w nich naprawde dużo dziór i pozostawały proste. Jeśli chodzi o moje odczucia zwiazane z tym rowerem to może po prostu mialem szczęście ze nic sie nie stalo, ale byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...