Skocz do zawartości

[nowinki] informacje, newsy i plotki


Rekomendowane odpowiedzi

A widzieliście nowe kółka Mavica? Karbonowe szprychy, pełny lans, komplet ma ważyć 1355 gram - z tym że to szosa. Ale pewnie za sezon czy dwa zrobią do MTB. Tak czy owak, ciekawie się to prezentuje, a koncept polega na tym, że szprychy są sporo szersze i puste w środku, są w związku z tym bardzo sztywne. Macałem już taką szprychę - dostaliśmy materiały promocyjne - i mogę to potwierdzić. Koło zbudowane na tych szprychach jest znacznie sztywniejsze, bo szprychy z jednej strony się naciągają, a z drugiej kompresują.

 

Więcej można poczytać w linkach:

 

http://www.rouesartisanales.com/article-6833227.html

http://www.roadcyclinguk.com/news/article/...AN/2405/v/1/sp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bp3.blogger.com/_y9R0eRo9cqQ/Rr6Z2d...bonTeam_rep.jpg to najwyższy model, za $6499, ale już za $3999 ma być podobny, również cały w karbonie, z rozsądnym osprzętem.

 

 

A mnie ten amortyzator jakos nie tak... Balbym ze sie zlamie. Luzów nie łapie? to nie jest rower rekreacyjny tylko do ostrej jazdy. Ten "widelec :)" to wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "widelec ;)" to wytrzyma?

Wytrzymuje bezproblemowo na trasach wyścigów od początku produkcji czyli 2001 roku :P A jak złamiesz to dostajesz nowy, "no questions asked" :) Luzów raczej nie łapie, nie znam takich przypadków. Ostatnio tylko była akcja naprawcza bo kartridż z olejem się gdzieś tam komuś poluzował, musiałem loctitem przesmarować gwint w paru egzemplarzach, teraz jest git ;) Tu jest ciekawa propagandowa stronka: http://www.golefty.com/flash.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki jakby Lefty, ale bez technologii Lefty'ego. Ma ten element na dole który trzyma lagi w odpowiednim do siebie kierunku, no i jest upside-down, no i nie ma łożysk igiełkowych ale zwykłe lagi wchodzące jedna w drugą, jak w normalnych amortyzatorach. Ten system o którym piszą

 

Tradycyjne amortyzatory podczas hamowania „nurkując” tracą cenny skok. Amortyzator S.U.B. (Stability Under Braking)– w 100% zaprojektowany w Wielkiej Brytanii, posiada system Anti Dive.
to nic przełomowego, już FOX 100X coś takiego potrafi, bo ugina się tylko pod wpływem "ukształtowania terenu"...

 

No ale prezentuje się ciekawie, i współczynnik lansu wysoki. Jeździł ktoś na tym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 100X ciekawi mnie...jak to dziala w sytuacji..kiedy jedziemy po nierownym terenie...i ostro hamujemy. Amor dziala...i nie wiem czy zaskoczy usztywnienie... bo z tego co widze w 100X chodzi o aktywacje amora..poprzez nacisk od ziemi. W skrocie..czy na dolach 100X nie zanurkuje przy hamowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o nurkowanie tego czy innego widelca, tylko o rozwiązanie techniczne, które zapobiega temu nurkowaniu.

Nie sądzę żeby ten amor był dla lansu, tak samo jak i Lefty Cannondale-a, nie wydaje mi się, żeby tak prestiżowe firmy budowały sprzęt do lansowania, to są widelce przeznaczone dla perfekcyjnej współpracy z rowerem, jak i właścicielem tego roweru. Poza tym nie mam nic przeciwko nietypowym aczkolwiek sprawdzonym w boju konstrukcjom.

 

To taki jakby Lefty, ale bez technologii Lefty'ego. Ma ten element na dole który trzyma lagi w odpowiednim do siebie kierunku, no i jest upside-down, no i nie ma łożysk igiełkowych ale zwykłe lagi wchodzące jedna w drugą, jak w normalnych amortyzatorach. Ten system o którym piszą

 

Przeznaczeniem tego wahacza jest nie tylko utrzymanie lag w odpowiedniej pozycji, ale zapobiega nurkowaniu, nie wiadomo czy nie posiada w środku łożysk igiełkowych czy dodatkowych rozwiązań utrzymujących lagi we właściwy kierunku, to sie zresztą okażę jak ktoś rozbierze ten widelec na części, Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie podoba - nareszcie ;) .

Ciekawi mnie tylko, jak będzie z wysokością tych nowych R7. Jeśli wrócą do wymiarów Skareba - już wiem, na co będę wymieniać mój obecny amor, kiedy przyjdzie na niego czas emerytury ;) . Bardzo mnie zniesmaczył fakt, że po wprowadzeniu na rynek R7 okazało się, że są one wyższe od poprzednika bodajże o całe 2 cm przy analogicznym skoku :o

Pozdrówko w oczekiwaniu ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...