Skocz do zawartości

[kask]Jak wyregulować?


Igl4k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem/pytanie. Jak dobrze wyregulować kask? Właśnie dzisiaj stałem sie posiadczem Met Formula i nie wiem jak powinny być zaciagniete te paski. Ten pod brodą to powinien być ciasno ściągniety czy powinien być luźno?? Czy te przy uszach musza być w jakimś konkretnym miejscu czy obojętnie?? Pozdro4ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciskaj pasek do momentu az zobaczysz, ze siniejesz i tracisz oddech! to bedzie pierwsza oznaka tego, ze pasek jest zbyt ciasny i moze troche uwierac wiec rozluzniaj go powoli. gdy poczujesz, ze funkcje zyciowe wrocily do normy i czujesz sie juz wygodnie w nowym helmie to wykonana regulacje uwazaj za skonczona.

 

tak na powaznie...w jaki sposob mamy ci wytlumaczyc jak mocno docisnac paski? to kwestia rownie indywidualna jak rodzaj bielizny, ktora nosisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mówił mi że ten pod brodą ma być luźno tylko pasek z tyłu ma być ściągnięty żeby się kask na głowie porządnie trzymał. Czy to dobra metoda a przede wszystkim bezpieczna??

No ja tak na przykłąd robię. Ale znaou bez przesady z tym luzem, bo nawet gdy świetnie się trzyma na głowie w czasie jazdy nie oznacza, że pozostanie tam w czasie upadku. Niech będzie tak żeby nie dusiło, dosyć nawet luźno, ale też tak, żebyś nie mógł kasku za bardzo podnieść na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pasek pod brodą możesz dać troszkę ciaśniej, pewnie się sam troszkę poluzuje w trakcie jazdy, za to regulację z tyłu ustaw tak żeby po jej dociągnęci i deliktnym uderzaniu rękami po kasku nie przemieszczał się on po głowie, na początku będzie Ci się wydawało, że trochę ciasno, ale musisz przywyknąć, bo inaczej jak dasz luźniej to kask będzie latał po głowie i nie będzie tak dobrze spełniał swego zadania jak powiniem... :)

 

Poza tym, tego się chyba nie da wytłumaczyć, każdy ustawia tak żeby było w miarę wygodnie a przy tym bezpiecznie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...