Skocz do zawartości

[okulary] Korekcyjne przy dużej wadzie wzroku


Jacek_FH

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić okulary sportowe z wkładkami korekcyjnymi.

Mam -6 dioptrii, a słyszałem że dla tak dużej wady ciężko coś znaleźć.

 

Więc pytanie do Was - czy wiecie jakie się nadadzą ?

 

Majątku nie chciałbym wydawać - tak max 150zł i najlepiej by w tej cenie były jeszcze wymienne szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tymi -6 dioptriami ?

Czy położenie wkładki w stosunku do zewnętrznych szkieł pozwala na takie mocne (a więc i grube) soczewki w tych okularach ?

Nie znalazłem o tym informacji.

 

 

A odnośnie promocji - wielkie dzięki za informacje, pewnie bym jej nie znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam podobny problem tylko, że wada inna bo +5 i + 4

 

obecnie posiadam bbb powerview 2 http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=792

niestety z braku funduszy nie mam wstawionych jeszcze szkieł korekcyjnych więc nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda w praktyce....i na razie jeżdżę bez ;)

potem mogę wstawić fotkę ramki na szkła jaka ona duża jest, myśle ze powinny takie szkła tam wejść....

 

w drugim modelu tej firmy, który kosztuje niestety ponad 200 zł - http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=1900

w opisie jest podane

PowerView pasują prawie każdemu, kto potrzebuje okularów korygujących między +6, a -6.

 

w moim modelu jest prawdopodobnie tak samo, czyli od -6 do + 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z supercienkimi w zwykłych okularach mam niezbyt dobre doświadczenia - po tym jak mi kolejno poszły dwa szkła to wróciłem do zwykłych lub ew. trochę pocienianych. Tym bardziej w okularach przeznaczonych do uprawiania sportów nie chciałbym zakładać czegoś filigranowego.

Poza tym są dość drogie.

 

niestety z braku funduszy nie mam wstawionych jeszcze szkieł korekcyjnych więc nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda w praktyce....i na razie jeżdżę bez :)

Tanie okulary są na allegro - kupowałem w ten sposób (po wybraniu modelu oprawek u zwykłego optyka)

Tak samo zamierzam po kupieniu tych sportowych podesłać któremuś sprzedawcy dla dorobienia szkieł.

No chyba że będzie jakaś niezła promocja na szkła u jakiegoś optyka w mojej okolicy (czasem są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki to chyba nienajlepszy pomysł - ja mam kiepskie wspomnienia.

Nawet nosząc okulary zawsze może choćby odrobina pyłu, czy ziarenko piasku wpaść - a to w połączeniu w soczewką strasznie podrażnia oko. Również jak dłuższy czas przebywałam na wietrze (okulary chronią przed wiatrem również - racja, ale nie w 100%... no, chyba że z gąbkami na pot dookoła)

 

Poza tym, podczas uprawiania sportu człowiek zachowuje się inaczej, reakcje są gwałtowniejsze. Można się np. zapomnieć i przetrzeć ręką spocone czoło i powieki - przesunięcie soczewki murowane.

 

Osobiście nie polecam, ale może ktoś ma milsze wspomnienia ;)

 

Mam wadę stałą (tj. się nie pogorszy, ani nie polepszy), więc okularów nie noszę. Nadrabiam drugim okiem i widzę całkiem w porządku :)

 

A co do wyboru okularów - podejdź do jakiegoś większego i poleconego salonu rowerowego u siebie w mieście - może ktoś z obsługi miał podobny problem? Może ktoś z ich znajomych miał? A może po prostu będą znali się na rzeczy i coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki to chyba nienajlepszy pomysł - ja mam kiepskie wspomnienia.

 

Hmm nosze soczewki od jakichs trzech lat, z malymi przerwami i jak na razioe tylko raz (słownie JEDEN RAZ) zdarzylo mi sie zeby soczewka sie przesunela ^_^. Bylo to w momencie jak kumpel na treningu wsadzil mi palec w oko przez przypadek :P

 

O tym przesuwaniu soczewki to słyszałeś czy kiedys miales takies dowiadczenia? Bo mi sie tez cos takiego nigdy nie zdarzylo, ba, czesto przecieram oczy jak mnie bola i nic sie z soczewka nie dzieje.

 

Wiatr nie ma zadnego wplywu na soczewki, zreszta jak mialby miec? :)

 

A co do piasku to niestety prawda, ale jezeli sie jezdzi w okularach to nie ma problemu. Zreszta to musi byc piasek a nie jakis drobny pylek zeby bolalo :P

 

PS: Chyba fkatycznie mam lepsze wspomnienia z soczewek niz ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę soczewki już od dawna - 20 lat- (co niektórych z was nie było na świecie) :P i soczewki są jak najbardziej wskazane dla sportowców. Sam jeżdżę na rowerze ostro i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jedynie zalecam nie pchać paluchów do oczu ,a nie będzie problemu! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ano soczewki nosiłam - pół roku, potem stwierdziłam, że pal to licho.

Z Synoptika. Nie wiem, jak obecnie, ale swego czasu byla to ceniona marka okulistyczna. I tanio mnie (a raczej jeszcze wtedy rodziców) to wszystko nie wychodziło.

 

I zdarzały mi się przesunięcia.

 

Na rowerze jeżdżę w okularach i np. na polu, czy w terenie na średnio ubitym piachu zdarza się, że jakiś pyłek wpadnie - i nie jest to za przyjemne. O tyle, o ile teraz podniosę sobie okulary i przetrę oko, o tyle nie mogłabym tak zrobić mając soczewki.

 

W pełni przed pyłem i wiatrem chronią okulary z gąbkami dookoła.

Choć przyznaję, że ja mam bardzo wrażliwe oczy.

 

Wiatr owszem, wpływu bezpośredniego na soczewki nie ma, ale np. podrażnia oko, ma się ochotę je przetrzeć ręką.

 

Być może jestem odosobnionym przypadkiem, jak juz wspominałam mam wrażliwe patrzałki - może dlatego...

W każdym razie - nigdy więcej soczewek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...