Skocz do zawartości

[v-ki] Avid Single Digit 7


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam - czy ktoś ma porównanie działania avidów w stosunku do shimano? Głownie chodzi mi o porównanie avid SD7 lub SL do Shimano XT. W tej chwili jeżdżę na XT i zastanawiam się nad zmianą i tu mam dylemat;

a. czy zmienić na avidy,

b. zaczekać na nowe XTR i wymienić na komplet XTR'a???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sens zmiany jest jeśli masz XT z równoległym prowadzeniem jest, bo spadnie waga, ale jeśli chodzi o jakość hamowania to różnica nie będzie raczej zbyt wielka :) Osobiście nie jeździłem na XT ani na Avidach (jeszcze, czekam na paczkę), moja opinia opiera się na doświadczeniach znajomych z tymi hamulcami i na forum :D Sam wybierałem pomiędzy XT2008 i Avidami SD7 2008 i wybrałem jednak Avidy :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po przeczytaniu opinii na temat avidów wyszedłem na rowerek i sprawdzałem moje XT - i muszę przyznać, że kontrola nad rowerem nie sprawiała problemu. Chyba jednak zaczekam na nowy model hampli xtr'a i dopiero wtedy podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie SD7 są juz w moim bajku, faktycznie hamują idealnie, ale okłądziny wole wymienić tylko mam dylemat na jakie. Chcialem kupic clark'sa ale zastanawiam się które bedę bardziej uniwersalne czarne czy czerwone, i jak z hamowaniem czarnych na mokrym wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie SD7 są juz w moim bajku, faktycznie hamują idealnie, ale okłądziny wole wymienić tylko mam dylemat na jakie. Chcialem kupic clark'sa ale zastanawiam się które bedę bardziej uniwersalne czarne czy czerwone, i jak z hamowaniem czarnych na mokrym wie ktoś może?

Ja Ci mogę z czystym sumieniem polecić Clark'sy z wymiennymi okładzinami. Na przodzie mam czerwone, a z tyłu czarne. Hamują nie porównywalnie lepiej, niż seryjne klocki z SD 5.

 

http://allegro.pl/item333655021_klocki_ham...kladek_mtb.html

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się tak do tych Avidów... Generalnie widzę tu Avidową propagandę, albo faktycznie ten sprzęt zły nie jest. Ale mam tylko jedną wątpliwość: ile teraz powinien kosztować komplet na oba koła, bez manetek? W różnych miejscach widzę różne ceny, zwłaszcza jeśli z dodatkami, ale chyba najrozsądniej to wygląda tu na alledrogo. Czy może gdzie trafię lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mam je od miesiąca z klamkami FR5 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Z czerwonymi Clrak'sami działają genialnie w porównaniu do starych Tektro (pomimo tych samych klocków).

 

Nie masz efektu miękkiej klamki na tych czerwonych klockach? Ja zamieniam wiosną na czarne, bo mam wrażenie, że tracą na skuteczności wraz ze wzrostem temperatury. Oczywiście na sucho, bo na mokro oczywiście lepsze są czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam. Jak myślicie jak będą chodzić te V-ki w połączeniu z klamkomanetkami Shimano Deore LX Dual Control??

Generalnie na to jak beda dzialac poza samymi hamulacmi maja wplyw, klamki oraz obrecze. Uzywalem sd7 z dual control i dzialaly lepiej niz fabrycznymi hamulacmi tektro. Pozniej zmienilem rower wiec byly lepsze obrecze (stad pewnie caly zestaw lepiej hamowal) i klamki avida speed dial, hamulce nadal sd7 ale dzialaly duzo lepiej.

Po czesci to zasluga obreczy a po czesci klamek.

Mysle, ze bedzie dzialac lepiej, aczkolwiek, klamki dc nie sa najlepszymi klamkami hamulcowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie odnosnie zmiany moich Tektro MT-14 na AVIDy SD7 - ktos sie przesiadal z klasy fabrycznych Tektro MT-14 na AVIDy i moze napisac swoje odczucia? Z tego co czytalem na pewno duzo lepsza modulacja by byla. Sila rowniez? Chcialbym wymienic komplet tj. przod/tyl + klamki. Prosze o pomoc. Dziekuje.

Edytowane przez cpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...