Skocz do zawartości

[koła] zakup nowych


paweł żurek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam koła Mavic Ksyrium Equipe. W zasadzie jestem z nich zadowolony ale chciałbym kupić jeszcze jeden komplet. Ważę 88kg przejeżdżam miesięcznie 300-400km. Koła miały by służyć do jeżdżenia na codcień i okazjonalnych startów. Mogę pozwolić sobie na wydanie dość znacznej sumy. No może nie tak dużej ja z Lightweigth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz wydać tyle kasy to proponowałbym zostawić Equipe na jazdę codzienną a na wyścigi jakiś Ksyrium SL, ES, albo złożyć super lekkie kółka tylko na wyścigi. Możesz też rzucić okiem na Fulcrumy (www.wertykal.pl). Odradzam koła American Classic bo kuszą wagą i ceną, ale czytałem o nich nienajlepsze rzeczy. Gdybyś chciał coś super wyjątkowego to może coś takiego: http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=1042

 

Zwróć tylko uwagę że tutaj są obręcze ceramiczne, dlatego jeśli nie jesteś przekonany do ceramików (ja nie jestem) to zapytałbym wcześniej czy mogą wsadzić zwykłe aluminiowe.

 

Jakbyś potrzebował dodatkowych opinii o kołach to możesz rzucić okiem tutaj: http://www.roadbikereview.com/defaultcrx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koła mavic ksyrium cieszą sie bardzo dobrą opinią wśród urzytkowników. Jednak mając do wydania dużą sumkę pieniędzy nie kupiłbym maviców. Ksyriumy mojego znajomego po sezonie jazdy kręciły sie słabiej niż moje stare tanie Alexrimsy. W nowym rowerze jako koła startowe mam Campagnolo Zonda i szczerze polecam te koła - sztywne, stosunkowo lekkie, piasty klasy record, naprawde polecam, cena okolo 2000. Troche droższe są campagnolo eurus, lżejsze od zonda. Zostając w okolicach campagnolo polecam też koła Fulcrum Racing 3 albo Racing 1 no ale to już wydatek ponad 3000. Jeśli chodzi o komponenty włoskich firm polecam sklep www.wertykal.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexi, skasuj proszę tę kryptoreklamę

 

zondy są dużo sztywniejsze od ksyriumów (stalowe szprychy), ważą do 40-50g więcej, są duzo bardziej aero i kosztują mniej. jeśli jednak w gre wchodzi waga, może warto zwrocic uwage na kółka DT, model r1.1 (czy jakos tak, nie pamietam nazwy) waży ok 1500g, a kosztuje ponizej 2000,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja pomecam Ksyriumy ;-)

Bardzo dobre koła! Naprawde nie do zajechania (chociaz wiadomo nie bez obsługowe) i przy tym bardzo mocne co trzeba podkreślić.. Przekonałem się o tym kilka razy na własnej skorze. Bardzodobry stosunek wagi do wytrzymałości (niekoniecznie ceny :) ale warto na nie wydać).

Dobrze gdybyś podał górną granice cenową, łatwiej by było coś wybrać.

Może coś z kół areo? nowe cosmiki? Albo zippy czy też dura-ace carbonowy ;-)? też koła niebanalne i niosą jak jasny gwint :) (wiem wiem troche przesadzam chyba :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt1450 z białą obręczą i piastą wyglądają ekstra, choć może mają za dużo napisików tu i tam, ważą 1480 (przynajmniej te które miałem w ręku). natomiast czarne rr 1.1 faktycznie są paskudne, wyglądają niemal identycznie jak tegoroczne shimano 500, a więc źle.. waga - 1540 na 240-tkach i revo. moim zdaniem to propozycja dla nieco cięższych osób, ja skłaniałbym się ku dt1450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...