Skocz do zawartości

[składnie] Podpowiedzi w wyborze części


Gucio112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będąc ostatnio na giełdzie samochodowej przeszedłem przez miejsce, gdzie stoją używane rowerki. Pewien rowerek szosowy na ramie Focusa z widelcem carbonowym przyciągnął niezwykle moją uwagę. Porozmawiałem z Panem, który chciał go sprzedać (cena to 3000zł, rowerek właściwie nówka, z tego roku, osprzęt cały to Shimano 105). Niestety tak wielkiej gotówki nie posiadam. Zacząłem się natomiast zastanawiać nad składaniem takiej szosówki.

Rama lekka, aluminiowa, osprzęt w miarę dobry, niestety na 105 mnie nie stać, widelec carbonowy i takie tam. Maszynę składałbym na przestrzeni ponad roku, więc myślę, że to sporo. Zastanawiam się też, czy ma to sens, żeby składać rower przez tyle czasu. Sądzę jednak, że ma, bo gdybym chciał zbierać kasę na gotową szosówkę, to zajęło by mi to tyle samo czasu. Na pewno plusem dla składania od podstaw jest to, że zawsze do ramy i widelca mogę wcisnąć jakieś kółka żeby móc pośmigać, a później to z czasem zmieniać. Tutaj dochodzę już do sedna sprawy. W temacie szosówek, czyli ram, widelców, osprzętu i wszystkich związanych z tym rzeczami jestem kompletnie zielony. Prosiłbym Was, doświadczonych forumowiczów o rady w doborze sprzętu.

Pragnę także zaznaczyć, że efekt końcowy ma się mieścić w tym przedziale cenowym. Chwilowy dobór części do dobrej ramy i widelca, byłby tylko po to, żeby móc jeździć, a później z przypływem gotówki wymienić na ustalone dobre części. W tym miejscu prosiłbym o poradzenie do jakiej kwoty lub ewentualnie jakie konkretnie (linki itp) części wybrać, żeby zmieścić się w tym przedziale. Ja po wyborze ramy, widelca, mostka, sztycy siodełka i takich tam stwierdziłem, że lepiej pozostawić to znawcom. Wyszło mi ~2k zł, więc na cały napęd, koła i resztę zostałoby mi tylko 500zł :P

Proszę o rady i bardzo dziękuję wszystkim, którzy będą zainteresowani tym tematem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio - jest sens składać szosę w tym przedziale cenowym? Nie lepiej gotowca? Jest dużo fajnych szosówek w cenie 2 400- 3000zł i już masz cały rower, a znająć życie do tych 3419złotych trzeba by było drobne pirdoły doliczyc i by wyszło 3 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare szosówki częśto mają części wg innych standartów (inny rozstaw tylnego widelca, suport ITA, stery nakręcane 1", itd.).

Zmiana części byłaby droga i częśto musiałbyś wymienić wiele części na raz, jeśli ogóle zmiana byłaby możliwa. Kup coś gotowego z Allegro. Wśród używek w cenie ~2500 zł wybór jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Stare szosówki częśto mają części wg innych standartów (inny rozstaw tylnego widelca, suport ITA, stery nakręcane 1", itd.).

Zmiana części byłaby droga i częśto musiałbyś wymienić wiele części na raz, jeśli ogóle zmiana byłaby możliwa. Kup coś gotowego z Allegro. Wśród używek w cenie ~2500 zł wybór jest ogromny.

 

Racja Ja Mam Starszą szosę I Nie mogę do niej Wstawić Hamulców Shimano Deore Ani nic z tej Półki Echh..

post-109526-1183655582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...