Skocz do zawartości

[rama] Ramka do 700 zł


KaJeTaN1991

Rekomendowane odpowiedzi

Mam o tyle duzy plus, ze 200m od mojego domu jest sklep Velo i mają wszystkie authory, w każdej chwili moge podejśc i przymierzyc ramy zarowno authora jak i accenta. Zalezało mi jednak na ramie na lata, wiem ze poison posłuzyłby mi dośc dlugo. I chciałbym żeby stosunkowo mało ważyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem nie przepłacac i chyba kupie tego authora, nie bedzie z nim problemu bo skel niedaleko, nie trzeba bedzie sie meczyć z czekaniem na przesylke i w ogole. A Traction'a brac czy lepiej Context'a one sie chyba niczym nie roznia a jednak jedna od drogiej droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmair sobie dobiore w sklepie, ale chyba to bedzie 19" No dexter i basic to to samo, osttanio moj kolega składal rower na ramie basica i mówil ze w sklepie odradzali mu branie dextrea bo droższy, ale to to samo. Pewnie z tractionem i Contextem jest tak samo. No chyba ze kolorystycznie sie jeszcze bede chcial pobawic... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to pisałem:

traction i context to to samo.Cechuje ich tylko kolorystyka.Context to nowe dziecko authora na 2007 r dlatego droższy.

 

Na wzrost 172cm 17" bedzie najlepsza.Mam te same parametry,mam tractiona.

19" juz moze byc ciut za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon

Najpierw ja Tobie zachwalałem Traction'a a teraz widzę, że poszedłeś w moje ślady... ;)

 

 

heh ;)

nom rzeczywiscie ramka jest ok ;)

tylko ciut za slaby lakier, ale to tez wina czarnego koloru (chodzi mi tylko o wyglad zarysowan)

 

 

-------------------------

 

"

Na wzrost 172cm 17" bedzie najlepsza.Mam te same parametry,mam tractiona.

19" juz moze byc ciut za duża."

 

ale jak on rosnie to lepiej regulowac to moskiem a nie rama, ja bym bral 19'' z moskem 100mm i ew. prosto zakonczona sztyca. (mozna jeszcze przesunac siodelko w sztycy do przodu wiec nie ma problemu) Lepiej miec na poczatku rame troche wieksza niz mniejsza. Ja popelnilem ten blad i musialem po 2,5 roku wymieniac na wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :D

nom rzeczywiscie ramka jest ok :D

tylko ciut za slaby lakier, ale to tez wina czarnego koloru (chodzi mi tylko o wyglad zarysowan)

-------------------------

 

"

Na wzrost 172cm 17" bedzie najlepsza.Mam te same parametry,mam tractiona.

19" juz moze byc ciut za duża."

 

ale jak on rosnie to lepiej regulowac to moskiem a nie rama, ja bym bral 19'' z moskem 100mm i ew. prosto zakonczona sztyca. (mozna jeszcze przesunac siodelko w sztycy do przodu wiec nie ma problemu) Lepiej miec na poczatku rame troche wieksza niz mniejsza. Ja popelnilem ten blad i musialem po 2,5 roku wymieniac na wieksza.

 

skoro urosniesz jeszcze około 8-10 cm to wez 19".Ale pamietaj ! rama zawsze lepiej gdy jest mniejsza.Lepszą posiada wtedy walory jezdne.Bardziej zwrotna!wieksza kontrola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm boje sie ze 19 cali authora moze byc za duza to jest 603 w horyzoncie :/ sam mialem Kinetica 19" przy 182 gora rura wydawala mi sie ciut za dluga teraz biore cos krotszego (bo mi buchneli z garazu Kinetica). Dla 172 cm 18" rama Cuba bylaby dobra. Kwestia wlasnie ile jeszcze urosniesz. Poszukaj sobie w sklepie rower o zblizonej geometri do Cuba i siadz na niego to sie dowiesz czy bedzie ci taka geo odpowiadac. Cuby i Radony maja wlasnie krotsza rure ale jak juz pisalem reguluja ja wstawiajac odpowiedni mostek. Siedzialo sie wygodnie na niej co mnie bardzo zaskoczylo. Postanowilem jednak poszukac czegos pomiedzy krotszego od Authora i dluzszego od Cubow , Radonow w horyzoncie, tak 595 no i udalo sie znalezc :D Canyona , ehh jeszcze z miesiac musze poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...