Skocz do zawartości

[pedały] CRANK BROS - MXR vs Egg Beater C


Superpiki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteX88

Cześć. Miałem taki sam problem. Kupiłem jednak wersję Chrome z tego względu iż ma dłuższą gwarancję (2 lata) od Mxr (1 rok). Jeszcze co do samych pedałów to konstrukcyjnie są identyczne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W mxr są zastosowane zwykłe kolki jak w szimano, i dostaja dość szybko Luzy, a w Egg C są uzyte łożyska i jest to duzo trwalsze, a co do łozyska ślizgowego to jak juz sie wytrze i dostanie luzu wystarczy sie przejść do tokarza i wytoczy nam coś takiego :whistling: wg mnie no problemos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić ok 40zł do Egg Beater C?

 

Tak warto, na MXR;ach przejechałem ok 3900km i nigdy więcej tanich cranków. Mają ogromne luzy, kulki powypadały, często się klatki zacinały, po prostu nie chciały się krecić...

 

Obednie mam C i żadnego problemu nie ma, ale przejechjałem na nich dopiero ok. 400km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli MRX ma szajsowne lozyska. Szkoda, bo wydawal sie dobra (lekka) opcja... Pozostanie mi pewnie zostac przy moich pedalach az kupie tytanowe ubijaki. Lub w ramach kompromisu ritcheya, ale w nim to w ogole lozysk wymieniac sie nie da bo ich nie ma. Zawsze tez moge wymienic na zwykle ubijaki i sie cieszyc ze i tak i tak jest mniejsza waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...