Skocz do zawartości

[stery] znowu głupie pytanie


rastahq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam (znowu) takie głupie pytanie. Jak inaczej można nazwać stery nabijane? I czy powstanie jakiś problem w momencie kiedy włożę (nabiję) z obu stron stery dolne?

Mam nadzieje że pomimo bezsensowności tych pytań jakoś mi pomożecie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery, których miski wbija się w ramę to standardowe(chyba też nazywane a-head) i półzintegrowane. Miski mogą się różnić długością, więc może być problem, ja osobiście bym nie próbował, ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem jest z tym że jedne stery (te co są na górze) są z Tiogi a te co są na dole z jakiejś innej firmy (Diatech??). Dodatkowo jeszcze te z Tiogi są chyba na maszynówkach, natomiast te drugie na zwykłych kulkach. Mam amor z rurą sterową o średnicy 1 i 1/8" ale i tak lata mi przy tych sterach jak "sztyl w klopie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz i co cie dreczy. piszesz tak enigmatycznie, ze ciezko ci cokolwiek poradzic. co ty w ogole masz zamiar zrobic? przeniesc dolne stery w miejsce gornych? wymieszac lozyska maszynowe z kulkowymi? dopasowac amortyzator? czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! Bo jestem w tym momencie lekko zakręcony. Trochę się wkurzyłem bo dalej składam rower (chyba już od roku...) i brat miał mi załatwić stery no i załatwił... Oba dolne i każdy z innej parafii... Dodatkowo jeszcze wyszły jaja z tą rurą sterową... Nie dość że jest luźna to jeszcze za krótka jak się okazało.

A w tym temacie głównie chodziło mi o inną nazwę sterów nabijanych. Ahead czy zintegrowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
No problem jest z tym że jedne stery (te co są na górze) są z Tiogi a te co są na dole z jakiejś innej firmy (Diatech??). Dodatkowo jeszcze te z Tiogi są chyba na maszynówkach, natomiast te drugie na zwykłych kulkach.

To tak jakbyś chciał założyć przednią przerzutkę z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja też zadam głupie pytanie

czy każde stery ahead 1/8 (niezintegrowane) wejdą w każdą ramę o średnicy główki 1 1/8"?

zamierzam zmienić amora + stery, a do tej pory miałem stery gwintowane (aczkolwiek 1 1/8") i nie jestem pewny kompatybilności elementów :( (na szczęscie jestem jeszcze przed zakupami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinieneś kupić stery A-head klasyczne z miskami sterów wystającymi z główki ramy np. takie :

http://velo.com.pl/php/produkty.php?m=1&am...;p=%&id=200

Powinny pasować.

Na wszelki wypadek powinieneś zmierzyć średnicę wewnętrzną główki ramy - Jeśli się nie mylę to 34 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...