Skocz do zawartości

[tyłek] bóle pupy, okolice kości ogonowej


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co zmieniam rower to zawsze na początku mam jakieś problemy w jednym nadgarstki, w drugim plecy, a teraz ból tyłka lub okolic kości ogonowej, ból w sumie znika godzinę po zejściu z roweru. Dzień w dzień mimo, że dużo pracuje to staram się zrobić te 70 km. W sumie w innych rowerach też miewałem bóle tyłka ale to rzadko.

 

Jak sobie w tym pomóc ??

 

Zastanawiam się nad kupnem spodenek z wkładką w końcu jeżdżę już od 13 roku życia i do dzisiaj ich jeszcze nie kupiłem, sądzę, że będę jakoś w nich źle wyglądał gdyż nie jestem osobą szczupłą.

 

Myślę jeszcze o zmianie siodełka ale czy to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy boli cie tyłek bo masz zle rozlozony cieżar dłonie-tyłek. Czy dlatego ze samo siodło powoduje dyskomfort.

Popróbuj operacji z wyciąganiem sztycy wyżej[chyba ze masz dobra wysokosc ustawiona, za wysokie ustawienie tez moze powodowac bóle tyłka], lub przesunieciem siodła do tyłu. Jezeli to pomoze poprostu zmień mostek na dłuższy / odwróć obecny. Jezeli nie, zacznij myśleć o zmianie siodła. Zakup spodenek oczywiscie podnosi komfort, a sportowe wąskie siodłą zwiększają efektywność pracy kolarza. Dlatego warto pomyslec o inwestycji w ten sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 60 mm? Na moje oko tu jest pies pogrzebany. Zle rozlozony ciężar poprostu. Od samego siodła nie bylałyby cię raczej kości ogonowe, tylko kulszowe.

 

Mam 172cm wzrostu mostek 11cm i stosunkowo długą ramę[tj sportowa geo, ale nie przesadnie długa]. siodełko ustawione na srodku jarzma i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 60 mm? Na moje oko tu jest pies pogrzebany. Zle rozlozony ciężar poprostu. Od samego siodła nie bylałyby cię raczej kości ogonowe, tylko kulszowe.

 

Mam 172cm wzrostu mostek 11cm i stosunkowo długą ramę[tj sportowa geo, ale nie przesadnie długa]. siodełko ustawione na srodku jarzma i nie mam problemów.

 

nie jestem lekarzem ale ból jest z cm pod linią pasa

 

mostek Kalloy UNO 60mm to na oko

 

w byłym accencie 17,5 miałem mostek kore 120 mm 0 stopni i było ok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowie- mialem takie problemy przy złej pozycji na rowerze jeszcze na starej ramie. Pomagało wyciągniecie wyżej siodełka, ale wtedy znowu byla dla mnie niewygodna pozycja pod innymi wzgledami. Przy obecnej ramie wszystko jest ok[poprostu mam mniejszą [17" przedtem 19"];)... tamta byla za duza do tego turystyczna geometria[krótka rama]]. Zeby na tamtej lepiej rozlozyc ciezar musialem miec wyzej siodełko bo mostek nie pozwalal na zmiane kąta, a główka była widocznie wyższa od obecnej, bo tutaj problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jak mierzycie długość mostku i co do tego tyłka to czy ustawienie siodełka, a dokładnie wysokość noska ma coś w tym wspólnego ?? U mnie skierowane jest w dół i mogłoby lekko iść w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem mostek BopLight'a 120 i teraz czuje się o niebo lepiej.

 

Niby wygodniej ale po 75 km odczułem ból i jest to kość ogonowa dzisiaj namacałem.

 

Pierwsze bóle już czułem po 15 km.

 

Nie wiem co robić.

 

Jakieś podpowiedzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale bóle koszci ogonowej to raczej srednio zależą od siodełka... chyba ze jakos dziwnie sie musisz na nim wyginac... od siodła to moga bolec kulszowe... przynajmniej tak jest w moim przypadku i wydaje mi sie ze tak powinno byc zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem sobie Selle Royal Viper

 

i ogonowa nie boli na tej samej trasie jedynie co to odczuwam lekką niewygodede bo wydaje mi sie twarde to siodło być może pomogłyby spodenki....

 

myśle o Nalini Ole za 120 zł nie mniej jednak nie wiem jak to jest z rozmiarówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...