Skocz do zawartości

[śrubki] oczywiście alu


Slawek_l_83

Rekomendowane odpowiedzi

co do śrubek Pro-bolta jest ich kilka w sklepie vincere.pl . same popularne rozmiary ale może w przyszłości będa poszerzać oferte. ostatnio kpiłem kilka śrubek ze sklepu bicyklon.pl aluminiowe M5x15 są o tyle ciekawe że o 0,15g lżejsze od Pro-bolta w tym samym rozmiarze. łebek mają troche wycieniowany. kolor jak Pro-bolt, troche bardziej się błyszczą ale to może wina tego że porównanie miałem tylko z uzywanymi śrubami.

tak sobie pomyślałem że wkrótce te alu śrubki tak nam zpowszednieją że przerzucimy się na nierdzewke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do śrubkowych wyjadaczy, które są robione na wysoki polysk ? kcnc,a2z,token,pro-bolt ? Drugie pytanie jaki rozmiar mają śrubki mocujace manetki xtr'a na kierownicy?

mi najbardziej odpowiada kolor A2Z. Pro-bolt jest ciemniejszy i mniej się błyszczy. Token podchodzi troche w różowy. nie wiem jak wiek wpływa na kolor ale kupione ok 2 lata temu Pro-bolty są jaśniejsze od tych z niedawnego zakupu. może kiedyś inaczej je anodowali a może wszystkie one z czasem zmienią barwę :P

dla miłośników wagii lekkiej znaczące może być że M5x15 A2Z są lżejsze o 0,15g od odpowiedników Pro-bolta. porównuję wagę realną A2Z z katalogową Pro-bolta ( posiadam tylko M4, M6 i nakrętki tego producenta ) więc w rzeczywistości może to wyglądać inaczej.

co do XTR-a niewiele mogę powiedzieć. znajomy miał RF z grupy 970 tam śruby wyglądały na M5x???. nie wykręcałem nie wiem ile. zawsze możesz kupić dłuższe i przyciąć. w klamkach hamulców hydraulicznych ( też grupa 970 ) były z kolei jakieś dziwne śruby. niby łebek jak w śrubie M5 z łbem grzybkowym ale gwint był chyba M6.

to takie moje spostrzeżenia z pobierznej obserwacji ( poza owym kolegą który sprzedał rower nie znam nikogo kto by używał tych manetek/klamek ) więc na dokładniejsze info musicz czekać. ktoś bardziej obeznany musi się wypowiedzieć :down:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz napiszę będzie dla wielu z was idiotyczne, wiele osób pewnie nie uwierzy i wcale się nie dziwię bo sam tego nie pojmuję. Wymieniłem śrubki w manetkach (X-7 2007) na alu i po pewnym krótkim czasie przestał działać wskaźnik przełożenia w lewej. Rozebrałem dziadostwo, poskładałem, działa. Dokręciłem śrubkę, przestał działać! No kur...! Znów rozbieraj. Dokręciłem bardzo leciutko, ale po paru dniach znów przestał działać wskaźnik. Dostawałem szału i ciągle rozbierałem manetkę, ale nic to nie dawało. Skojarzyłem, że zaczęło się to dziać po wymianie śrubek, chociaż w życiu bym ich o to nie podejrzewał. Wymieniłem z powrotem na stalowe i problem zniknął.

 

 

Ja właśnie wkręciłem takie śrubki i mam ten sam problem. Czy opisane wcześniej opiłowanie główki pomogło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całe życie jeździłem na gripach. Kiedyś kupiłem dla eksperymentu triggery x.9 i wskaźnik się zwalił bardzo szybko ale nawet wymiana śruby na jakąkolwiek nic nie dawała. Jak popytałem to większość osób mówiła że ten typ tak ma i koniec. Ale że jeżdżąc raczej nie patrze na menetki to mi to nie przeszkadzało. Teraz triggery się kurzą w szafie a ja cieszę się gripami.

 

Ale imo to nie zależy od materiału śruby - alu, tytan, stal, mosiądz, itp. Z punktu widzenia manetki ważny jest skok gwintu, geometria łba i moment dokręcający. Materiał ma znaczenie z punktu widzenia warunku samohamowności ale ten jest zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem swoje śrubki, ale nie mogę znaleźć sklepu gdzie mógłbym kupić takie oto śrubki: M4x12, M4x16, M4x8, M6x19.

Rozumiem, że jak mam x19 to kupuje x20, ale jak mam x12(nie natknąłem się na takie), to mam kupić x15 i podkładki?

 

Przy okazji pytanko- tytanowe śrubki są wytrzymalsze od stalowych, tak? Znacząco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam x12(nie natknąłem się na takie), to mam kupić x15 i podkładki?

robisz ciach :)

 

Przy okazji pytanko- tytanowe śrubki są wytrzymalsze od stalowych, tak? Znacząco?

chyba nie są wytrzymalsze. widzialem kiedyś jakiś wykres i stopy tytanu ogólnie są wytrzymałe. stopy żelaza to już spory rozrzut-od takich sporo słabszych od najsłabszych stopów tytanu do troche wytrzymalszych.

 

Garść A2Z w drodze już do mnie jest zobaczymy jak to wygląda :P Ale chyba piłowanie mnie nie ominie....

ładnie to wygląda ;)

piłowanie zmniejsza wagę więc jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do mojego problemu. Możliwe jest, że po spiłowaniu gwintu przy główce, tak jak jest to w oryginalnych Avid FR5 śruba bardziej 'ściągnie' część obejmującą kierownicę od dołu? w FR5 bez spiłowania gwintu śruba wkręcała się w górną część i nie dało rady ściągnąć obejmy od drugiej strony, była luźna. Może dokręcająca się śruba na górnej części powoduje naprężenia i ekranik przestaje działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan jest mówiąc po chłopsku miększy od stali i bardziej się rozciąga. Należy jednak wziąć wziąć pod uwagę o jakim tytanie i o jakiej stali mówimy bo w zależności od ilości pierwiastków stopowych innych niż węgiel albo ich ich braku mamy szerokie spektrum własności mechanicznych i chemicznych. Należy także pamiętać żeby podczas cięcia śrub zbytnio ich nie nagrzewać gdyż wtedy modyfikujemy ich własności ( ja to robie na dotyk - gdy czuję że śruba jest bardzo ciepła to chłodzę wodą i tak cały czas do momentu przecięcia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chłobsku (lol) mówiąc to śruby podlegają normom i muszą spełniać zawarte w nich warunki.

Według starej normy PN-M-82054-03:1982, zastąpionej przez PN-EN ISO 898-1:2009 śruby występuję w 10 klasach własności mechanicznych, które to klasy determinują właściwości wytrzymałościowe śruby, a to w jaki sposób będzie to zapewnione zależy tylko od producenta.

Śruby zwykłej jakości z łbem sześciokątnym występują głównie w klasie 5.8, a śruby z łbem walcowym i gniazdem sześciokątnym (czyli pod imbus) w klasach 8.8, 10.9 i 12.9 - trzech najwyższych.

 

Właściwości wytrzymałościowe dla tych klas to odpowiednio:

(klasa - min. granica wytrzymałości na rozciąganie Rm - min. granica plastyczności Re, lub umowna granica plastyczności)

8.8 - 800 MPa (830 MPa dla > M16) - 640 MPa (660 MPa dla > M16)

10.9 - 1040 MPa - 940 MPa

12.9 - 1220 MPa - 1100 MPa

 

Przy śrubach tytanowych klasa własności jest podawana rzadko, ale można się oprzeć na gatunku stopu i ewentualnie obróbki. I tak dla porównania śruby Vincere wykonane są z najpopularniejszego stopu Ti-6Al-4V klasy 5, stop po przesycaniu i starzeniu ma Rm 1170 MPa, Re 1100 MPa (za MatWeb).

 

Dodam, że śruby klasy 12.9 to widywałem seryjnie tylko w produktach Thomson'a i nie są zbyt popularne.

 

Co do stwierdzenia, że tytan jest bardziej miękki to zasadniczo nie jest prawda, ponieważ ma twardość porównywalną ze stalą niskostopową po ulepszaniu cieplnym (wyższe klasy śrub), a wydłużenie na poziomie 10% też nie jest zbyt duże, choć większe niż śrub stalowych o najwyższych parametrach, ale za to niższe niż śrub stalowych niższych klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...