Skocz do zawartości

[koło i napęd]


Krzychu_KrK

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim moim wypadzie rower lekko sie nadużył i pojawiły się luzy na tylnym kole. Z tym sobie poradziłem problem pojawił się gdy podczas próbnej jazdy po serwisie koło zaczęło ocierać się o ramę koło wału korbowego (jeździło jak jajo(na boki)). próbowałem bardziej dokręcić koło-nic zrobiłem większy luz na kole i jeszcze mocniej je dokręciłem, dalej ociera

mój sprzęt to merida kalahari575 nie wiem jaki mam napęd wiem że jest 2częściowy i że nie ma wianuszków tylko same kuleczki opona jest grubości 1,95; koło jest wycentrowane

Wszystkich wiedzących jak usunąć usterkę (może nawet źle koło zakręcam) proszę o pomoc :) Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie skręciłeś przypadkiem piasty za mocno?

Kilka lat temu miałam identyczny problem: po wypadku obluzowała mi się piasta, skręciłam ją - i koło nie dość, że nie obracało się płynnie, to jeszcze wizualnie sprawiało wrażenie, że chodzi na boki. Byłam pewna, ze to powypadkowa centra - pan z serwisu wyprowadził mnie z błędu, luzując i prawidłowo skręcając tę nieszczęsną piastę :) ...

Pozdrówko z autopsji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że miałem zerwana oś:P wymieniłem. Później ponownie sprawdziłem czy piasta nie jest za mocno. Niestety dalej to nie jest to koło teraz znajduje sie o 1mc zbyt w prawo i też nie mam pomysłu jak ot usunąć. W sklepie powiedzieli że będzie potrzebne nowe koło a na to środków nie mam bo najtańsze widziałem od 139zł. W skrócie 7h mojego grzebania przy rowerze przyprawia mnie o zawrót głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz zle kolo zaplecione, z jednej strony szprychy krotsze? To chyba jedyna mozliwosc. Ewentualnie zle kolo zapiete w ramie ale wydaje mi sie ze po tak dlugim czasie majsterkowania ten problem sam bys zauwazyl:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...