Skocz do zawartości

[opona] naprawa wyrwanego klocka


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

robiłem przegląd moich oponek i w tylnej oponce Continental Survival Pro (genialne opony) zauważyłem że jeden klocek (a klocki w tej oponce są konkretne) jest oderwany. Znaczy się trzyma sie ale widać pod nim oplot. Jest to klocek boczny więc warto coś z nim zrobić. Jako że oponka jeszcze ma długi żywot przed sobą pytam się czy macie jakieś patenty na przyklejanie klocków.

 

Jakimi klejami warto to zrobić? czy są kleje które mogą lekko rozpuścić istniejącą gumę tak żeby porządnie trzymało? Zaznaczam że klocek się trzyma ale jak będzie pech i kamień wejdzie pod niego to po oponie. Byłem u wulkanizatora i ten powiedział żeby załatwić to kropelką - jakoś nie za bardzo mi sie chce wierzyć bo kropelka robi się twarda. Tu najlepszy będzie klej któy będzie potem elastyczny.

 

Zastanawiam się czy po prostu nie usunąć tego klocka i nie zalać tego jakimś klejem - pytanie tylko jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklejanie klocka (raczej) ci nie wyjdzie. mysle ze lepiej bedzie podlozyc lub przykleic wewnatrz opony w tym miejscu kawalek gumy. kropelka odpada zupelnie gdyz jest to klej lączący na sztywno, tzn jest to spoina nieelastyczna. opony nie zniszczy ale trzymac tez raczej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak pokleisz to raczej z marnymi efektami. Naklejanie bieznika stosuje sie tylko w oponach ciezarowych..i to tylko do tych na tyl..niekierunkowych.

 

Pozdro

 

 

Ps. Sobie dla spokoju ducha podklej latka do opon od srodka..sa takie np park tool robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sęk w tym że nawet jakbym chciał kupić nową opone to i tak nici bo już ich nie ma a ja lepszej nigdy nie miałem.

 

Podkleję butaprenem, zobaczymy oc z tego wyjdzie. Zastanawiam się też nad klejem, który jest w sprzedaży razem z łatkami do dętek.

 

Wulkanizatorzy nie chcą się brać za taką robotę. Byłem u kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płaczę z powodu jednego klocka, płaczę bo pod wyrwanym klockiem jest oplot opony. Uważam, zę jak dostanie isę tam kamień to umarł w butach.

 

Zalałem wczoraj butaprenem - zobaczę co z tego będzie.

 

juz nie mialby sie gdzie dostac ten kamiec tylko w to miejsce :| przezywasz moim zdaniem - zostaw to i jezdzij a jak nie ma juz takich do kupienia to polecam zakup innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...