Skocz do zawartości

[Burj Dubai] Super wieżowiec


funkad

Rekomendowane odpowiedzi

A w Gdyni w okolicy Silver Screen, Błyskawicy i Akwarium budują jakieś wysokościowe cudo - to ma być wizytówka miasta.

Żałosne :yucky: bo przecież gdzie indziej takich wieżowców pełno, nikogo nie pobijemy wysokością w polskich realiach ;) Czyli się nie wyróżnimy. Nie udawajmy, że gonimy świat, nieudolnie go naśladując na naszą skalę.. I zamiast promować się pięknymi i ciekawymi obiektami unikalnymi na skalę kraju/europy, jak okręty przy nabrzeżu, Klif Orłowski i in. to będziemy kojarzeni z jakimś podrzędnym tworem szkła i betonu, który swoją ohydną konstrukcją wystaje już ponad wszystkie okoliczne obiekty i pewnie pozostanie na zdjęciach, wystając za Błyskawicą, stercząc żelastwem zza Daru Pomorza.. Ehh, sorry za OT, ale żal i bezsilność przeze mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania a do tego te Sea Towers się już odchyliły a jak zrobili wewnątrz podłogi to im rura od instalacji wodnej pękła i zalała parę pieter - parkietów nie wymienili tylko wysuszyli :D. W Gdańsku chcą postawić wieżowiec w pasie nadmorskim jako nowa wizytówka miasta bo kościół Mariacki widziany z morza już się przejadł a naprzeciwko starówki na Haku Polskim chcą postawić wieżowiec w kształcie haku. Nie kumam tego niszczenia klimatu miasta jakimiś wieżowcami :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia w centrach miast kosztuje tyle, że trzeba budować wzwyż. Polska chcąc gonić świat nie może pokazywać ciągle tych samych, starych budynków. Skytower we Wrocławiu będzie jednym z najwyższych w Europie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwy%C...3%B3w_w_Europie - Skytower ma mieć 258m - umieść to sobie na liście i powiedz czy to jest nieudolne naśladowanie? W Europie po prostu nie stawia się aż takich wysokich budynków jak w Azji, Ameryce czy Dubaju. Taka jest koncepcja i raczej niewiele ma to wspólnego z możliwościami finansowymi czy technicznymi. Jeśli wizerunek miasta będzie stał w miejscu to miasto zamieni się w skansen. Musi dawać nowe możliwości, a gdzie ma to się odbywać jeśli każdy kawałek ziemi w mieście jest wykupiony. Powierzchniowy rozrost miasta jest utrudniony, trzeba budować całą podziemną infrastrukturę (a zdziwiłbyś się ile tego jest), organizować transport publiczny, odralniać grunty i tak dalej i tak dalej. W tej chwili rozwój miast wzwyż jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Więc nie gadajcie bzdur o starej panoramie - tą możecie sobie oglądać na pocztówkach lub starych obrazach, a miasto musi się rozwijać, żeby się nie cofać.

 

Gdyby Gdynia, czy jakiekolwiek miasto miałoby stanąć w miejscu na choćby 4 lata - uwierz, że szybko byś stamtąd wyjeżdżał. Przyjedź do Włocławka i zobacz miasto, które od 20 lat niemal w ogóle się nie rozwinęło, to może zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Odchyliły się? Możesz podać źródło?

Gazety i człowiek który tam pracował.

 

A co do wyższej wypowiedzi to się nie zgodzę z Tobą że miasta muszą się rozwijać wzwyż. Czemu na przykład Amsterdam nie ma wieżowców?? Nie tylko dla tego ze teren podmokły bo to nie jest w dzisiejszych czasach problem tylko dla tego ze władze miasta chcą zachować jego charakter. Do takiego miasta jak Gdańsk przyciąga turystów stare miasto i klimat tego miasta a nie nowoczesne budynki które można spotkać prawie wszędzie. Czemu zawsze musimy ślepo iść za innymi bo tak jest modnie bo tka robią inni zamiast wykreować coś własnego i docenić to co się ma?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Przybyłem, zobaczyłem i zdębiałem :D To co tam wyprawiają w Dubaju to jest niesamowite. Wieża Dubaju ze swoimi 800 metrami robi wrażenie ale cały ten Emirat jest nie z tej ziemi. Wieżowce, które przyprawiają o zawrót głowy, stok narciarski (po raz pierwszy jechałem na narty w krótkich spodenkach i sandałach), wspaniały park wodny i wiele innych atrakcji. W tej chwili to jest jedna wielka budowa, za kilka lat jak im się uda wszystko pokończyć to będzie niesamowite miejsce. Najlepiej tam jechać zimą, pod koniec listopada było 29 - 30 stopni, bo latem dla Polaka, tam będzie piekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Misiek ja po prostu uwielbiam ludzi którzy piszą o czymś aby coś napisać dla samego faktu :] Wiedzą, że coś gdzieś dzwoni ale czy to dzwonnica czy techno party to inna sprawa.

 

kilka ciekawych faktów odnośnie bica rekordów przez konstruktorów BurjDubai

 

Record brakeer

The Burj DubaiBurj Dubai holds the following records:

 

Tallest structure: 707m; previously KVLY-TV mast in North Dakota, USA: 628.8m

 

Tallest freestanding structure: 707m; previously CN Tower, Canada: 553.3m

 

Building with most floors: 160; previously Sears Tower, Chicago, USA: 110 floors

 

Highest vertical concrete pumping (for a building): 601m; previously Taiwan's Taipei 101: 449.2m

 

Highest vertical concrete pumping (for any construction): 601m (1,972ft); previously Riva del Garda Hydroelectric Power Plant, Torino, Italy: 532m

 

 

Dorbili się też nowj strony WWW http://www.burjdubai.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://farm4.static.flickr.com/3256/312850...508c67409_o.jpg

http://www.skyscrapercity.com/showthread.p...13&page=677

 

No...., zbliżamy się do 800 metrów wysokości, budynek ma podniesioną iglicę ze środka, i urósł do 790 metrów :) ..i będzie jeszcz podnoszona możliwe że nawet do wysokości 850 metrów.

 

pierwsze podnoszenie iglicy

http://www.skyscrapercity.com/showthread.p...13&page=647

 

fajne foty z wieżą w tle:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.p...13&page=637

 

i..... windows wallpaper :D

http://i33.tinypic.com/2z3yluv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...., zbliżamy się do 800 metrów wysokości, budynek ma podniesioną iglicę ze środka, i urósł do 790 metrów ..i będzie jeszcz podnoszona możliwe że nawet do wysokości 850 metrów

 

Wg. niezależnych inżynierów budynek może mieć ponad kilometr wysokości. Oczywiście sami inżynierowie budynku nie mogą się wypowiadać na ten temat ze wzlględu na rywalizacje między emiratami i sąsiednimi państwami, ot choćby Bahrajnem ;-)

 

Byłem w Dubaju i widziałem ów Burj Dubai. Owszem robi wrażenie, ale przy ulicy Szejka Zayeta gdzie znajduje się ten budynek jest od groma drapaczy, i tak naprawde, ze wzlędu, że stoi on dalej od drogi nie robi takiego piorunującego wrażenia jak powinien :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie wrażenie, że jest on o wiele wyższy niż podają, krąży wokół tego budynku niezła tajemnica odnośnie wysokości,a jak będzie naprawdę, to myślę że się niedługo przekonamy:-)

 

Z drugiej strony zaczęli w Dubaju budować wieżowiec, który będzie mieć ponad kilometr lub nawet 1200m wysokości, więc zabezpieczyli się na przyszłość rekordem wysokości w postaci nowego wieżowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. niezależnych inżynierów budynek może mieć ponad kilometr wysokości. Oczywiście sami inżynierowie budynku nie mogą się wypowiadać na ten temat ze wzlględu na rywalizacje między emiratami i sąsiednimi państwami, ot choćby Bahrajnem ;-)

 

Byłem w Dubaju i widziałem ów Burj Dubai. Owszem robi wrażenie, ale przy ulicy Szejka Zayeta gdzie znajduje się ten budynek jest od groma drapaczy, i tak naprawde, ze wzlędu, że stoi on dalej od drogi nie robi takiego piorunującego wrażenia jak powinien :P

 

Oglądałem program na Discovery Science poświecony temu budynkowi i w dośc ogólnych stopniu architekturze Dubai`u. Tam osoba wypowiadająca sie o tym "wieżowców" podała informację iż budynek osiągnie wysokośc ponad 1000m, w planach bodajze jest (program był w listopadzie) chyba 1040m, również została podana informacja ze w Chinach powstaje projekt mający w koncepcji dwie wieże połaczone ze sobą na wysokości x00m mostem/pomostem a wysokośc jednej z wież ma wynosic około 1200m :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dubaju już rozpoczęli budowę kolejnego, może mieć 1000, 1200 lub nawet 1600 metrów wysokości, a oto link to tego super wieżowca:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=722506

 

Burj Dubai miał urosnąć na kilometr(pozwalają na to głębokie fundamenty), ale prawdopodobnie budowniczy stwierdzili, że pobiją i zachowają rekord dla Dubaju w postaci innego wieżowca. Z resztą 819, czy 850 metrów to i tak gigantyczny skok, odnośnie budowy wysokościowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...