Skocz do zawartości

[rower] komunijny Jaki ?


QuQłA

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tomcio99 lepiej zainwestować pieniążki w dobry rower Kross czy Giant. Można zawsze poszukać w różnych sklepach, a może trafi się akurat jakaś okazja :) Ewentualnie jeśli masz kogoś kto mógłby Ci pomó, to możesz zastanowić się nad złożeniem roweru :)

Daj znać co wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy moglibyście doradzić mi w wyborze któregoś z poniższych 3 rowerów ? Chodzi o stwierdzenie, który z nich jest najbardziej wart swojej ceny w stosunku do osprzętu w nim zainstalowanego. Najchętniej kupiłbym ten najtańszy ale może warto wybrać droższy ?

 

Kross 1

http://allegro.pl/kross-sign-ds-sram-x5-grafitowy-15-wyprzedaz-i1551145675.html

1100 zł

 

Kros 2

http://allegro.pl/rower-kross-sign-ds-replica-shimano-sram-truvativ-i1570424362.html

950 zł

 

SCOTT

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=407&id_prod=2104

1390 zł

 

 

Z góry dzięki.

Sławas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znajomy chce doradzić rodzicom kupno dwóch rowerów na komunie, odpowiednio dla dziewczynki i chłopaka - kwota dość niska bo około 500 zł ( wiadomo - rowery z tarczówkami, / pseudofulle z niby armorem na tyle odpadają )

 

Tak więc, dziewczynka ma 130 cm wzrostu, wzrost chłopaka podam niedługo

 

 

Ma ktoś jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam byś szczery

Może zamiast roweru: piłkę albo rolki -te za 5 stówek będą pełen wypas

Dla dziewczynki http://allegro.pl/rower-hornet-laura-24-d-i1572149766.html

Dla chłopca Hmm tu niestety tanio nie będzie http://allegro.pl/romet-evolution-24-alu-na-komunie-gratisy-i1566068335.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amoniak, ten damski całkiem całkiem się prezentuje.

 

 

Hmm, 900 zł a 500 to różnica niestety,mocna.

 

 

@wiki163 - chodzi mi o coś pokroju 500 zł,a hexagon v3 kosztuje prawie 2 x tyle, i znam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Hexagon jest do d**y, a przynajmniej do V4, bo osprzęt jest z najniższej półki. Jestem również za tym by jednak nie kupować roweru do 500zł jeśli ma być nowy, bo to będzie byle co, a wiadomo, że dziecko niszczy sprzęt zdecydowanie szybciej niż osoba dorosła więc taki sh*t po sezonie będzie do wyrzucenia. Albo trzeba by dołożyć chociaż te 300zł do każdego, alb faktycznie kupić coś innego (dziewczynka - porządne rolki, chłopiec - PSP ;) ).

 

Moje dziecko też ma komunię w tym roku i zapytany czy chciałby rower odpowiedział: "rower jest oklepany, wszyscy go dostają, ja chcę Playstation przenośne, bo jeszcze nie mam" :P

Pzdr.

 

Jeśli musi być to rower to jestem za Rometem Laura dla dziewczynki, bo przynajmniej za te pieniądze dostajemy dobry (jak na cenę) osprzęt. Dla chłopaka bardzo ciężko, oj bardzo. Lepiej chyba przekazać gotówkę rodzicom, myślę, że uzbiera się na tyle (z darów rodzinnych ;) )by kupić już jakiś przyzwoity rowerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej strony

wiadomo wszem i wobec, że dzieci rosną.

Wyrastają nie tylko z butów, ubranek, klocków czy lalek, ale też z rowerków

Wiadomo, że w za małych czy za dużych butach raczej nie chodzi się wygodnie :whistling:

Dlaczego więc proponujecie za duże rowery dla dość małych dzieci :icon_confused::icon_question::wacko:

Dziecko 8-9 letnie przeciętnie ma 120-135 cm wzrostu owszem są wyjątki w jedną czy w drugą stronę

Czemu ma się męczyć na kołach 26 cali? W imię czego :blink::icon_question:

rower nie jest zakupem na całe życie - już nie te czasy.

Dziecku należy zakupić taki sprzęt, który mu posłuży dość długo i do tego nie będzie za duży :wallbash: po co dziecku odbierać przyjemność z jazdy :icon_question:

Propozycje "kup Heksagona - będzie pan zadowolony" - to lekko mówiąc przesada i to dość spora.

To nie przesada to głupota

Dlatego że:

Przy kołach 26 cali dla dziecka 135 rama powinna mieć maksymalnie 11 cali !!!

a najmniejszy hexagon ma 17'' czyli ciutkę za duża dla kogoś o wzroście 165cm <_<

Ludzie nie dajcie się zwariować NIE dawajcie głupich propozycji rowerów na kołach 26 cali dla małych dzieci.

Rower taki i tak posłuży 3-4 lata no max 5. Na więcej liczyć nie należy :whistling:

Dlaczego skazywać dzieciaka na niewygodę i odbierać mu przyjemność z jazdy :teehee:

Ktoś z was chciałby jeździć na rowerze z ewidentnie za dużą ramą? By kroczem walić w ramę przy każdym wsiadaniu i zsiadaniu z roweru :confused::icon_question:

 

Tabelki z rozmiarówką w zależności od wieku

 

tabelkayt.png

 

Tu tabelka z rozmiarówką kół 26 cali dla rowerów MTB

nowyobraz1n.png

 

Swoją drogą kupując rower na kołach 26 cali z rama 17'' w rzeczywistości robimy w domu magazyn na rower, którym dziecko będzie jeździło tak naprawdę za 3-4 lata

takie pytanie.

Czy jest sens ?

Dlaczego rower dla dziecka na małych kołach tyle kosztuje :icon_question:

 

Cena wcale nie jest wysoka. Jest to cena jak za porównywalny osprzętem rower dla dorosłego.

Mniejsza rama i kółka wcale nie jest tańsze. Nie chodzi tu o ilość zastosowanego materiału tylko o proces produkcyjny w którym cena materiału nie odgrywa aż tak istotnej roli . :)

Osprzęt jaki się stosuje w roweruch dziecięcych jest taki sam jak w rowerach dorosłych więc cena nie może być dużo niższa. :huh:

 

Dlaczego nie kupić takiego ładnego Full`a z tarczówkami :icon_mrgreen::icon_question:

 

Bo to taki rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum,

Kupiłem mojej 10-letniej córce (140cm wzrostu) Gianta Taffy 225 FS -tu jest zdjęcie. Co prawda działałem pod wpływem impulsu i długo się nie zastanawiałem, wszedłem do sklepu, z zamiarem kupna jakiegoś markowego roweru w cenie do 1000zł, a córa zadecydowała za mnie :). Ale teraz zastanawiam się, czy oby nie jest on za mały. Siodełko już ma dźwignięte o ok. 12 cm ...

Czy ktoś używa tego rowerku no i co sądzicie o zakupie, czy nie lepiej było kupić coś innego i może z większą ramą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co myślicie o tym rowerku jako prezent http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.jr.24/7758/45793/ , właściwie już po komunii i mam wybrać dla chłopaka rower budżet powiedzmy max 1300 zł, opłaca się rowerek czy może powinienem szukać czegoś innego ew. doradźcie mi coś w tym budżecie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że mi się też podoba rower, być może będe miał go nawet trochę taniej bo znajomy handluje giantami i na pewno ma dojście do tańszych, widziałem wcześniej tego krossa ale jak dla mnie "zoom" z przodu go dyskwalifikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może ile kosztuje ten romet? bo jeśli ponad 1000 to wole dołożyć do gianta, przynajmiej ze sprzedażą za te 3-4 lata nie będzie problemu i jest dużo ładniejszy

Nie mysl, ze kazdy poleci Ci na napis Gianta na ramie jak zobaczy slaby osprzet. Lepiej doplacic do rometa i miec dobry sprzet jak za taka kase niz znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy...

Nie zakładam innego nowego postu o sezonie komunijnym to jak można się podłączę ?

Mam pytanie o dobór i poradę dobrego roweru

 

Dotychczas kupowałem Kross-y dla chrześniaków Delta/Grand - ale teraz to oni kombinują z modelami i opinie niezbyt mają no chyba że HEXAGON V8/LEVEL...

 

ale do rzeczy

 

teraz szukam dla chrześnicy coś na komunię ,np. :

http://allegro.pl/merida-juliet-5-v-model-2011-16-gratisy-i1578363675.html

nie jest ona zbyt duża a to dziewczynka więc kolor i rama by pasowały.....

kieruję się na DOBRY OSPRZĘT ,PORZĄDNE KOŁA,WYGODNE SIODEŁKO

mieszka ona w mieście zatem rower szosowo-terenowy by był najlepszy pewnie.... ale ta moda w szkole na resory/tarcze :rolleyes:

byłem w jakimś sklepie-hurtowni i jakiś KROSS JUNIOR mi pokazali damkę po 680pln...?

 

zaś drugiego szukam coś dla siebie dla rekreacji - czyli na 180cm/100kg póki co coś na ramie 20" i SHIMANO

 

http://www.arkus.sklep.pl/rower-gorski-arkus-evolution-26-czarnonieb-2011-negocjuj-p-1078.html w tym stylu lub lepszy ?

 

proszę o pomoc w wyborze oraz doborze tak do 1200 max :thumbsup:

 

dzięki z góry

jeszcze podam inne modele dla mnie...

 

A i jeszcze serio wobec innych oferowanych modeli co one są warte szczerze :

 

GIANT CYPRESS

KROSS LEVEL A6 REPLICA

KROSS Level A2 V-brake

SEKTOR FIREFOX

KELLYS VIPER

ARKUS VIP 5.0

KROSS HEXAGON V6

KROSS Evado 1.2

Matts 20-V 26"

 

Bardzo proszę o wyrażenia zdania i opinii wobec tak szerokiego asortymentu jaki jest na rynku

(czym się różni ALTUS od TOURNEY-a ? )

 

proszę o pomoc w wyborze oraz doborze tak do 1200 max :thumbsup:

 

dzięki z góry,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeczytałeś ze zrozumieniem cały temat :icon_question::icon_confused:

Chyba nie

jakie chyba :icon_arrow: na pewno nie :icon_exclaim::icon_confused:

Dziewczynka 9 letnia pewnie teraz ma cośkole 130 cm wzrostu chyba, że jest jakoś nadmiernie wyrośnięta :whistling: -

Kup jej coś na kołach 24''

Kupując tą meridę czy inny rower na kołach 26 '' w rzeczywistości kupujesz coś z czego tak naprawę skorzysta za 3-4 lata :teehee: bo wtedy wzrostem będzie dopasowana do ramy.

W ogóle to tu sobie poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem początek i koniec co prawda tylko wiem i nauczyłem że rozmiary są dwa : RAMA + KOŁA !

A Meridka jest na ramie 16"...to dużo ?

Miałem ją ręku i leciutka też jest...

Pozdr

 

Aha coś mi ktoś radzi Giant REVEL 5W - czy tamta Merida nie jest lepsza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumienie jasne - tylko czasu mało :icon_confused:

Kross tego robi trochę widzę...

A co do damek to rama 13" pewnie na 130cm

Tylko potem kupuje drugi jak podrośnie :icon_wink:

Nie jest to w tych czasach ekonomiczne

A co do tego Geanta to nie zbyt atrakcyjnie jak dla dziecka wygląda

 

Pozdr

 

A co ro GIANTA to ram jest obniżana znawco tematu....

Tylko nie ma co porównywać do niego KROSS LIZZY...no co Ty !!!

Merida też jest obniżana tylko kończą się stany magazynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...