Skocz do zawartości

[rower] Górski do 1300,-


Vis Maior

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteX88

Nie ma czegoś takiego jak regulacja skoku na manetce, chyba chodzi Ci o blokadę :(

Chyba że o czymś nie wiem :D

Regulacja skoku -> zwiększasz lub zmniejszasz skok, np. z 80 na 100 mm

blokada skoku -> blokuje amorek, jest on całkowicie twardy (pomaga przy jeździe na stojąco pod górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Niestety ale najtańsze rowerki zwykle mają tylko blokadę skoku, te droższe mają też i regulację, ale nie słyszałem żeby można było ją regulować manetką.

Tak na szybko, to jest najtańszy amortyzator bardzo dobrej firmy Rock Shox z regulacją skoku ale z tego co widzę nie posiada on blokady skoku i jest przeznaczony jedynie pod hamulce tarczowe.

Reasumując w rowerze za 1300 zł nie znajdziesz amora z regulacją skoku. Podejrzewam po co Ci te dwie opcje, ale pamiętaj nie skacze się na rowerze do Xc bo co z tego że wytrzyma to amor, jak pęknie Ci rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych tańszych amorkach blokada zazwyczaj i tak oznacza 10-20 mm skoku, co w sumie jest przydatne, bo idelanych dróg nie mamy.

 

By była regulacja skoku na manetce, to trzeba by chyba dobrze znac trasę %-)

Tylko byź jeździł i myślał, o tu pojade na 120 mm, a ty 80, a to mi wygląda na 60 :(

Fajne by to było może i, tylko za dużo już zabawy, a za mało skupienia na trasie.

Lepiej podregulować przed startem, a potem ew. tylko blokade stosować.

 

Zresztą w tanich modelach na 99% nie dostaniesz regulacji na kierze :D

bo w tych to nawet trudno o blokade na kierze. Zresztą regulacje to zawyczaj tez zakres z 3 ustawień zazwyczaj (nP 120, 80 i blokada lub 20 mm).

Regulacja na kierze lub w czasie jazdy jest możliwa chyba w kilku tylnych "amorach", a w przednich, hymm - chyba tylko jako rozbudowana blokada skoku (z dodatkowa opcją pośrednią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i nie rozumiem. Te proponowane rowery mają amory 80mm, więc po co Ci regulacja skoku? :( Blokada może i by się przydała, żebyś nie pompował niepotrzebnie na szosie. Skrócenie skoku jest potrzebne w wyższych amorach żeby pokonac podjazdy. Ja np. mam marcoka 120mm i skrócenie polega na tym, że przesuwasz dźwigienkę na amorze, dobijasz go i jest skrócony o około połowę. Opcja przydatna jedynie przy bardzo stromych (45 stopni) podjazdach.

 

Chcesz przycisk na kierownicy, który automatycznie skróci Ci amor? Nie ma czegoś takiego. W rowerze za 1300zł bardziej by mnie interesowała jakośc tłumienia amora. Zapomnij o jakiejkolwiek manetkowej regulacji skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w końcu sie zdecyduj. w rowerze za 1300 czy ile tam chcesz, nie dostaniesz blokady na manetce i regulacji skoku, bo to jest zbyt drogie. albo blokada na kierze, albo regulacja skoku na goleni. dalej tak pójdzie, to dojdziesz do wniosku, że kupujesz szosówke z damperem i double track'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin J: to nie jest słowniczek terminów rowerowych, tylko wątek poswięcony wyborze roweru do xc do 1300 zł. Mamy na forum wyszukiwarkę - wpisz tam sobie hasło "blokada skoku" i zobacz, co się wyświetli.

To samo możesz zrobić np. w google.

Pozdrówko przekierowujące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam !

Zamieżam kupic rower do 1300zl. Jestem zielony w tych sprawach bo umiem tylko jezdzic nim. Z tego co polecali mi w rowerowym to zeby patrzec na meride lub authora. Po kilkudniowych opserwacjach widze ze rowery tych producentow roznia sie troszke cenami. Chciał bym zeby ten rower nie był byle jaki bo to już moj drugi i wiem cos na temat slabych rowerow.

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli nie zrozumiem jakiejś terminologii rowerowej ;p

Tak jak w temacie szukam roweru do 1300zł górna granica 1400 ale wolałbym nie przekroczyć 1300zł

mam 170cm wzrostu i waże 50kg ze względu że jestem w okresie dojrzewania szukam czegoś na 175-177cm (przez ostatni rok podrosłem 12cm)

na razie w jakimś katalogu wybrałem kilka modeli:

Kross Hexagon V5

Kross Hexagon V6

Fuji Nevada 2.0

Scott Voltage YZ 3

Unibike Evolution

Atala Planet

Atala Diablo

Moglibyście pomóc mi w wyborze? Oczywiście mogą być też inne rowery ale jak napisałem nie przekraczające 1300zł.

Pozdrawiam Nath.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego forum dowiedziałem się że

1. atala odpada

2. fuji - dobre przy sprzęcie za większą kase

3. scott się nie nadaje

4. hexagon V6 ma tarcze słabsze od Vków z V5 export

I polecili mi

hexagon V5 export

kross A2

i Unibike Evolution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, tylko dorwij Unibike Evolution za 1300zł :/. Level A2 poniżej 1300zł tylko w necie, także trzeba przymierzyć gdzieś najpierw rozmiar ramy. Podobnie Schwinn Mesa LT, podobno bardzo udany rower, ale trzeba szukać na allegro. A może by tak Unibike Fusion? Zna ktoś ten rower? Jeździł ktoś na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejf86 - skad jestes? chcesz to mam na sprzedaz mojego Krossa a6 rozmiar 19' wiec na ciebie z zapasem jak urosniesz:) Jest to rocznik 2007/8 czyli z najlepszym osprzetem ! jezdzony bardzo malo przez jeden sezon - w tamtym roku...musze kuknac na licznik ale chyba jakies 600km max ! w tym roku jeszcze nie wyciagniety...stoi przykryty ladnie w schronie:) cena to ok 1600 za sam rower no i plus osprzet moge ci tez dac za powiedzmy 100zl? to zalezy co bys jeszcze wzial :)zreszta to ugadamy sie na gg jak bedziesz chcial:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejf86 - skad jestes? chcesz to mam na sprzedaz mojego Krossa a6 rozmiar 19' wiec na ciebie z zapasem jak urosniesz:) Jest to rocznik 2007/8 czyli z najlepszym osprzetem ! jezdzony bardzo malo przez jeden sezon - w tamtym roku...musze kuknac na licznik ale chyba jakies 600km max ! w tym roku jeszcze nie wyciagniety...stoi przykryty ladnie w schronie:) cena to ok 1600 za sam rower no i plus osprzet moge ci tez dac za powiedzmy 100zl? to zalezy co bys jeszcze wzial :)zreszta to ugadamy sie na gg jak bedziesz chcial:)

 

Z wawy jestem i mam 23 lata, także w tym wieku już tylko w szerz rosne :). Co do roweru to chce nowy i tak jak w temacie max 1300zł ;). Wypowie się ktoś na temat rowerków Unibike Mission i Fusion? Marka MuddyFox to dobre rowerki, bo może będę miał możliwość kupna jednego z nich. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...