LazyKRSOne Napisano 18 Czerwca Napisano 18 Czerwca (edytowane) Witam. Posiadam rower Raymon Hardray 4.0 e-mtb na kołach 29". Chciałbym się pozbyć zarówno amortyzatora Suntour XCT30 jak i osi 9mm QR, problemem jest prosta rura sterowa 1 1/8", przynajmniej na zmianie całych kół na 15x110 bo na to rozwiązanie żadnego amortyzatora nie znalazłem. Pytanie do osób bardziej zaawansowanych w temacie rowerów ode mnie, aczkolwiek o to nie ciężko. Czy: -Nie będzie problemu przy zmianie z 9mm QR na 15x110 boost przy zmianie całych kół -Jest sens zmienić rozmiar przedniego koła na 27,5", założyc Manitou Markhor ponieważ widziałem ,że można trafić 27,5 120mm skoku i oś 15x110 boost na rurę sterową 1/ 1/8 prostą a) Jeżeli tak: Jakie koła i opony polecacie, jakby się udało zmieścić w 1500 za wszystko było by idealnie -Da się stratę wysokości po zmianie obręczy nadrobić grubszą oponą i tu od razu pytanie również do posiadaczy takiego samego roweru, czy ktoś próbował może wrzucić z tyłu oponę 29x.2.5 i wszystkie prześwity się zgadzały Z góry przepraszam za błędy i pozdrawiam. Edytowane 18 Czerwca przez LazyKRSOne Cytuj
Seb Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca Daj linka co ta za rower. Jak masz rurę sterową 1 i 1/8" i masz stery półzintegrowane to możesz wymienić stery na takie z zewnętrznym dolnym łożyskiem tzw stery redukcyjne i przejść na amortyzatory tapered . Musisz rozebrać stery i zmierzyć średnicę osadzenia misek i szukać sterów pod główkę ramy jaką masz. Cytuj
LazyKRSOne Napisano 19 Czerwca Autor Napisano 19 Czerwca https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-raymon-hardray-e-4-0-29-pd30085/?srsltid=AfmBOoojDlgUQXK4qJxasK0uL80lRVJvFwrTZOpetjWMWmdCk-VaBhR_ Cytuj
Seb Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca Nie jestem w stanie znaleźć co to za stery tam są pewnie jakieś losowe z napisem producenta roweru. Główkę ramy masz pod amor tapered, więc wystarczy pokombinować ze sterami i zamontujesz tam co chcesz. Masz na szybko z AI bo z tego co widzę to raczej ma rację: Mimo że sama główka ramy jest przystosowana do widelców stożkowych (Tapered), to seryjnie montowany amortyzator SR Suntour XCT30 HLO posiada prostą rurę sterową 1 1/8". Aby zamontować taki widelec w rozszerzanej na dole główce ramy, producent zastosował specjalną bieżnię redukcyjną na stery (zmieniającą dolne 1.5" na 1 1/8"). Jeśli planujesz wymianę amortyzatora: Możesz kupić nowoczesny amortyzator z rurą Tapered (wtedy zdejmujesz dolną bieżnię redukcyjną i zakładasz standardową bieżnię 1.5" pod łożysko ZS56). Cytuj
LazyKRSOne Napisano 19 Czerwca Autor Napisano 19 Czerwca Dzięki bardzo za odpowiedź, przez weekend to sprawdzę, napisałem również do Raymona czy będą w stanie mi podać jakieś konkretne informacje. Cytuj
Seb Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca (edytowane) Żaden problem przejść na oś 15x110 ale trochę zabawy jest. Kupujesz amortyzator powietrzny jaki Ci pasuje 29" tapered oś 15x110 (recon, raidon, reba, manitou czy inny) z takim samym skokiem. Przycinasz na taką samą wysokość jak stary amor. Nabijasz nową gwiazdkę. Kupujesz dowolne stery takie same jak masz (trzeba sprawdzić średnicę góra i dół główki ramy) najprawdopodobniej potrzebujesz -> zs44/28.6 | zs56/40 ale mogę się mylić, wybijasz dolną i górną miskę, wbijasz nowe wkładasz łożyska, nabijasz bieżnię na amortyzator. Koło dowolne pod twoje mocowanie hamulca czyli pewnie 6 śrub, oś 15x110, z sensowną piastą albo zaplatasz z nową piastą na starej obręczy. EDIT1: w sumie spora ingerencja w rower ciekawe co na to producent i gwarancja. Edytowane 19 Czerwca przez Seb Cytuj
LazyKRSOne Napisano Sobota o 09:15 Autor Napisano Sobota o 09:15 (edytowane) Rower jest z 2023 roku i był też kupiony używany. Co do gwarancji to w wielu przypadkach się przekonałem, że jest tylko na papierze a w rzeczywistości zawsze znajda jakiegoś kruczka więc za bardzo się tym nie przejmuje. Krok po kroczku zbuduje go sobie na trochę lepszych częściach Ogólnie Raymona wybrałem dlatego, że kolega ma prawie blizniacza wersje tylko z tylnym amorem, widzac jak dobrze sie sprawuje z prawie zerowym serwisem jestem przekonany ze zniesie on duzo Edytowane Sobota o 09:18 przez LazyKRSOne Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.