Skocz do zawartości

[Upgrate nowego e-roweru] amortyzator/hamulec


sylwia95

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W tym tygodniu kupiłam rower https://axess.bike/produkt/axess-oxid/ za 2400 Euro.

Jeżdżę głównie po lasach, ścieżki górskie okolice Karpacza,czasem trochę kamieni czy korzeni się przewinie(nie mam zamiaru jeździć po tych szalonych zjazdowych trasach ). 

Chciałabym wymienić amortyzator przedni na coś lepszego jakościowo, co da większą płynność.(800-1100zl)

Myślałam również czy jest sens aby kupić lepsze hamulce (te nawet nie wiem czy są dwu tłoczkowe czy co to za wynalazek). (Nie wiem ile trzeba zapłacić za coś sensownego) 

Przerzutki może w przyszłości na coś lepszego bym wymieniła. Tylko zastanawia mnie czy to normalne, że zmiana przełożeń jest w miarę głośna. 

Rower kupiłam jako baza pod przyszłe aktualizacje, przy wyborze skupiłam się  na silniku i bateri no i wyglądzie xd.

Dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że za te pieniądze możesz nie dostać widelca, który da zauważalną poprawę. 

Moim zdaniem najsensowniej byłoby kupić Yariego lub Revelationa z wyprzedaży:

https://www.bikestacja.pl/amortyzator-rockshox-yari-rc-29-debonair-tapered-boost-140mm-15x110-p-9440.html

https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-revelation-rc-pd25549/

I zmienić mu trzpień spręzyny powietrznej na 120 mm. 

 

Yari będzie sztywniejszy, a Revelation lżejszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Suntoura nie leży w tym, że nie potrafi zrobić dobrego widelca, ale że obsługuje dół rynku. Są mocno zaawansowane Suntoury. Podobnie z RST.  Natomiast RockShox nie oferuje produktów w najtańszym segmencie. Zaczyna w okolicy tych 35 Silver, to nadal stalowe golenie i sprężyna, ale chociaż jakiś tłumik. Fox zaczyna jeszcze wyżej, a Ohlins to już tylko top, ale w pucharze świata znajdziesz każdą z tych marek, także Suntoura, a w markecie Suntour to już górna półka, bo niżej są bezmarkowe wynalazki. Jak nie chcesz się zastanawiać, czy na pewno jest lepiej to posłuchaj GALVATRONA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 35 silver występuje w dwóch wersjach: ze spręzyną powietrzną i metalową. Wersja powietrzna jest o jakies 2 klasy gorsza niż Yari i Revelation, a metalowa spręzyna to kolejny krok w dół. Do tego ma golenie pokryte kiepskiej jakości powłoką, którą nie jest trudno zarysować. 

Do tego Yari i Revelation przyjmą tłumik Charger 2.1, który poprawi ich pracę względem fabrycznego Motion Control. Niestety, w wypadku 35-ki nie ma możliwości instalacji lepszego tłumika.

 

Tak jak wspomniał @Wojcio, Suntour ma w swojej ofercie i przyzwoite widelce (od Raidona w górę), i atrapy amortyzatorow do najtańszych rowerów, które psują firmie opinię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...