Skocz do zawartości

[Kierownica] Orginał czy podróba Race Face?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dziś kierownicę miał to być model Race Face Turbine R 35, natomiast to co przyszło jest bez litery R i ma inną szatę graficzną niż to co w aukcji. Pytanie czy w ogóle wychodziły kiery RF Turbine bez R?

 

20240405_151928.jpg

Screenshot_20240405-161700.jpg

Edytowane przez Daimos77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowsza lub starsza wersja. Producenci lubią sobie co sezon zmienić nadruki lub kolorystykę i mieć pretekst do podniesienia ceny. ;)

Często jest też tak, że komponenty w wersji OEM są nieco inne niż pudełkowe, np. trochę cięższe, prostsze w budowie, z innym malowaniem itp., wtedy zazwyczaj mają inne oznaczenie i nie są nawet wymieniane w katalogach producentów.

Najprościej będzie faktycznie skontaktować się ze sprzedawcą lub po prostu zwrócić w razie wątpliwości co do oryginalności. Jak kupiona na Allegro, to można też otworzyć spór i tam oczekiwać wyjaśnień sprzedawcy pod ewentualnym nadzorem Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie dywagować o oemach i tym podobnych, ale jak dla mnie, sprawa jest w miarę prosta. @Daimos77 kupił kierownicę , która wygląda w miarę jak oryginał, choć ma pewne mankamenty wykończenia, w dodatku od sprzedawcy, który dziwnym trafem ma kilka tych kierownic na swoich aukcjach i tylko tę jedną, najtańszą za 199 zł oferuje bez rzeczywistych zdjęć (za to ze zdjęciem z katalogu, które przedstawia produkt inaczej wykończony), dopisując "magiczne" określenie oem, które ma chyba zamknąć usta kupującemu... Na pozostałych aukcjach sprzedający podkreśla wyraźnie zdjęciami, że kierownica jest niecięta, z grafiką turbineR, tylko tam już chce za nią 20 zł więcej... Natomiast jeżeli szukając w grafikach google na kilku pierwszych stronach trudno odszukać dokładnie taką wersję kierownicy - jak kupił Daimos77, a dodatkowo Race Face ma w swojej ofercie kierownice z napisem "turbine" - bez "R" o nieco innej szacie graficznej, ale nie są to modele 35 R, to nie ma co się doktoryzowac...po prostu Chińczykowi się omsknęło malowanie i wyszło jak wyszło...

A oemy to nie są produkty udające wersje pudełkowe, tylko dokładnie te same produkty bez opakowań konsumenckich. Natomiast rzeczywiście taki Race Face może robić rzeczy poza swoim katalogiem dla producentów rowerów a nie konsumentów, tylko te produkty nie będą udawały modeli katalogowych... Na pewno nie będą oferowane z oznaczeniami modeli katalogowych, tylko właśnie z innymi, żeby nie wprowadzać w błąd. Jeżeli ktoś sprzedaje rzeczy uchodzące za oryginał, ale od tego oryginału się różniące, tłumacząc to trzema literkami OEM, to jest dla mnie równie wiarygodny, co  sprzedawca oryginalnego oRolexa z hasłem replika...

Zresztą @Daimos77 możesz wysłać maila do Race Face'a ze zdjęciem tej kierownicy i pytaniem o autentyczność. Ciekawe, co Ci odpowiedzą...

https://www.raceface.com/blogs/suport/ensuring-authenticity

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiecpisałem ponad 24h temu, dzwoniłem zero kontaktu. Zresztą za pierwszym razem wysłał mi coś innego zamiast kierownicy. Wiadomo pomyłki się zdarzają ale ogolnie jakiś dziwny ten sprzedający. 

@HSM bardzo ciekawy post. Też szukałem na stronie producenta czy w ogóle wypuszczał taki model jak mój na rynek, ale nie znalazłem. Wysmarowałem już do nich maila i czekam na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...