Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rockshox Recon Gold TK solo air 100mm - problem z uciekającym powietrzem przez sprężynę powietrzną dół shaft


qwer84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników forum rowerowe ! 

Mam nietypowe zapytanie ! Czy ktoś z Was spotkał się z uciekającym powietrzem ze shaftu ze sprężyny powietrznej z amortyzatora rock shox recon gold tk solo air 100mm ?

Mianowicie ucieka powietrze na końcówce aluminiowej która jest połączona wsunięta i zaciśnięta prasą . Obkręca się w w dłoniach w koło z lekkim oporem . 

Podejrzewam że nie da się z tym nic zrobić . Myślałem może zakleić jakimś uszczelniaczem ale podejrzewam że jest mała powierzchnia zaklejenia bo to pracuje na wsuwanie i ciśnienie nie pozwoli tego uszczelnić . 

Amorek ma przejechane około 1500km , olej wymieniłem jak nowy . serwis zrobiłem , ale powietrze ucieka sprężynom powietrzną od samego dołu tam gdzie się przykręca górne lagi z dolną obudową amortyzatora . 

Czy ktokolwiek miał taką sytuację z amortyzatorem . Czy da się coś z tym zrobić . Proszę o podpowiedzi . Z góry dziękuję :)

nie mogę grafiki wstawić bo nie można znaleźć shaftu takiego jaki ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź , zostało wszystkie zmienione wewnętrzne i zewnętrzne  oringi a smar pm600 military grease . Ale to nie to ! Powietrze leci przez sprężynę powietrzną do środka rurki tej co pracuje . Na górze w rurce jest otwór . Też się zdziwiłem razem z serwisantem rowerowym . Mówił że nie miał takiego przypadku . Normalnie by się to zaspawało ale aluminium ze stalom cięzko .

431813934_931698765316492_621138869526041898_n.jpg

tu jest otwór ! ale chyba musi być 

432099654_2042360052832088_137048395728952089_n.jpg

431909362_3760565847506186_8005501895080193007_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...