Skocz do zawartości
  • 0

Dziwne konusy: pociety bebenek/zablokowana czesc kasety (REMERX)


Gość boyd@wp.pl

Pytanie

Gość boyd@wp.pl
Napisano

Czesc,

Niestety przy  probie wymiany napedu zablokowalem sie przy sciaganiu kasety (bebenek pociety jak widac na jednym ze  zdjec). Mniejsze tarcze udalo mi sie po dlugich walkach i podwazaniu sciagnac ale pozostale 6 (pajaczki 2x3) ani drgna. Bebenek jest w takim stanie, ze i tak chcialbym wymienic - stad pomysl, zeby sprobowac sciagnac go razem z widocznymi na foto resztkami kasety i wymienic na nowy. Klucze do konusow mam juz w drodze, ale niepokoja mnie widoczne na fotach konusy (po kazdej stronie jest 1 wielki - do tej pory mialem do czynienia z parami kontrujacymi sie po kazdej stronie piasty...). Ktos mial do czynie z czyms takim ? jakies porady moze ?

Foto od strony bebenka: https://drive.google.com/file/d/1ql2N5ANtuBlC_M5LgQa60-HPSob3IW-J/view?usp=drive_link

Foto od strony tarczy: https://drive.google.com/file/d/1qo8IX_CD8aLoZsKVK3atHpyYMcSCLB5A/view?usp=drive_link

 

 

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Czy to nie czasem na łożyskach maszynowych?

Bębenek do wyrzucenia, ale co to wszystko takie suche? Wygląda na korozję (oksydacje) aluminium. Może później da się ściągnąć na prasce i uratować. Pamiętaj: "kto smaruje, ten jedzie" 😉 

Gość boyd@wp.pl
Napisano

Tak, kola maja podobno lozyska maszynowe (to wplywa na forme konusow ? ), da sie to rozkrecic bez sciagania resztek kasety i tarczy hamulcowej (nie probowalem silowo sciagac - ale tez na pewno jest zapieczona). Kasety nie mam zamiaru ratowac, bo i tak byla do wymiany...

Napisano

Tarczy hamulcowej? A po co?  To nie konusy tylko dystanse. Po wyjęciu osi trzeba odkręcić bębenek specjalnym kluczem.

A tak w ogóle to zastanów się nad serwisem, bo słabo się orientujesz 🙁 .

Gość boyd@wp.pl
Napisano

Jesli bede wszystko zrzucal na serwis to zawsze sie bede slabo orientowal ;). Po odkreceniu tych konusow/dystanow bebenek sie po prostu zsunal bez problemow. Teraz pozostaje zlokalizowac jakies kompatybilne z nim (zapytalem o to w osobnym watku...)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...