Skocz do zawartości
  • 0

Rowerek 16'' dla dziecka


Gość Dawid

Pytanie

Gość Dawid

Cześć, szukam pomocy w doradzeniu odnośnie roweru dla dziecka. Syn ma 4 lata, 105cm, 18kg. Świetnie radzi sobie na rowerku biegowym 12 cali ale wyrasta z niego a i ja bym chciał mu zaproponować dłuższą jazdę. Do tego spróbowaliśmy na stalowym rowerku Kross kolegi na boisku i bardzo mu sie podobalo ale nie miał odpowiednio dużo siły żeby go porządnie rozpędzić, praktycznie musialem go pchać (jak później sprawdziłem ten rower ważył ok 13kg, więc w sumie nic dziwnego). Dodam że to będzie pierwszy rower do nauki jazdy na 2 kółkach z pedałami.

Chcę kupić naprawdę dobry sprzęt bo mam 2 synów z dwuletnią przerwą i planuje ten rowerek na ok 4 lata dla obu. Trochę czytałem w tym temacie ale dużo rankingów jest tworzonych przez sprzedawców a nie pasjonatów i tak nie zawsze zgadza mi się zbieżność interesów. Rowerki, nad którymi się zastanawiam to: woom3, roko bike 16, corratec bow 16, puky ls-pro 16, kubikes 16l, tabou rocket lite/mini lite, btwin900. Ostatnie 2 pozycje nieco cięższe ale i tak wydają się spoko. Tym bardziej pod względem cenowym. Mimo wszystko moim faworytem na dziś jest woom i roko bike. Bardziej mi pasuje roko, lepsza geometria, większy rozstaw osi, ładniej wykończony, bardziej sportowa pozycja, bardziej ubiwersalne gumy i minimalnie lżejszy ale za te 4 lata mniej na wartości straci zapewne woom, który mimo ze wypada słabiej dalej jest klasą a do tego będzie go łatwiej odsprzedać przez popularność marki. Dochodzi jeszcze cena zakupu roweru i osprzętu. Roko kupie nowe za 1800+błotniki klasyczne+ jakieś światełka + nóżka pewnie razem ok 200 zł. Przy woom cena nowego to 2000 a do tego bardzo drogi osprzęt. W sumie można kupić używany, to z osprzętem będzie kosztował nieco mniej niż nowy roko.

Co sądzicie? Co byście zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mój syn w wieku 3 lat zaczął jeździć na tabou rocket lite 14", zależało mi na kiju do asekuracji na początku.

Następny będzie roko 16". Na Tabou się zawiodłem na dłuższą metę.

Niemniej obawiam się że przesiadka z 12" biegowego na 16" z pedałami może być zbyt drastyczna. Mój na biegowym 12" szalał, a odzyskanie pewności na 14" z pedałami zajęło mu kilkanaście dobrych tygodni. Na 16" może być jeszcze trudniej z powodu przekroku i bazy kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...