Skocz do zawartości

[Korba] Korba 160mm-165mm z Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę spróbować korb 160 lub 165mm w endurówce, w elektryku którego niedawno nabyłem są korby 160mm i to jest dla mnie game chagner, przy moim wzroście moje 170mm w analogu wydają się być długaśne, teraz dopiero zauważyłem, że przy 160mm jest mi po prostu bardziej ergonomicznie. "Legitne" korby o takiej długości kosztują miliony i w polsce ich jest raczej niewiele. 

Z pomocą przychodzi jakże i lubiane Aliexport, znalazłem 2 modele:

https://pl.aliexpress.com/item/1005004424081371.html?spm=a2g0o.productlist.main.27.29c4Fa6HFa6HLJ&algo_pvid=da9c6c87-9d73-4d64-9805-68a49474b03a&algo_exp_id=da9c6c87-9d73-4d64-9805-68a49474b03a-13&pdp_npi=4%40dis!PLN!195.83!195.83!!!48.08!48.08!%40211b801a17109175158581264edf0a!12000030279629532!sea!PL!1852284650!&curPageLogUid=8i8bIm3v36Yh&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

https://pl.aliexpress.com/item/1005005817449612.html?spm=a2g0o.detail.0.0.5729461e2hrCav&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Ten pierwszy występuje w 160mm i nazwa pasowała by do marki roweru (xd)

Drugi występuje niestety tylko w 165mm ale jest tańszy i wygląda bardziej solidnie. 

Ktoś miał w ręce te korby, są czegoś warte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rowerze syna ten pierwszy model, właśnie o długości ramion 160 mm. Wygląda przyzwoicie, aczkolwiek w miejscach gdzie wkręca się pedały, są delikatne zadziory po frezie.
Mimo to, wyglądają ładnie i jeśli miałbym je porównać pod tym kątem np. do średnich grup Shimano, to wypadły by podobnie.

Nie powiem ci, czy się nie rozleci pod nogą dorosłego chłopa, bo moje dziecko ma 14 lat i też za wiele nie waży. Sprzętu nie katuje, po prostu jeździ. To tylko odlew i nawet najlepsze produkty mają swoją wytrzymałość.

Markowych korb w tym rozmiarze raczej nie znajdziesz. Była chyba jeszcze Sora, ale w rozmiarze 165 mm. Czasem można trafić jakieś retroszosowe egzemplarze, ale tego chyba nie szukasz. Można też znaleźć korbę od bmx-a, bo w tym segmencie wybór jest większy. Ale to będzie stalowe kowadło.

IMG20240320092728.jpg

IMG20240320092706.jpg

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o markowe rzeczy, to są Hope, 5Dev i inne, jestem świadomy ich istnienia tylko mimo, że na ramie też mi pisze "CRUZ", nie jestem fanem wywalania hajsu na butikowe marki akcesoriów :)

A możesz mi powiedzieć jak z osiowością korby? Czy na zębatce występuje jakieś bicie? Lub pedały po wkręceniu mają efekt "falowania" pod nogami? Takie cyrki spotkałem w korbach shimano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się pakować w butikowe... zwykły SRAM czy Shimano - choć rzeczywiście w ich przypadku łatwiej będzie 165 mm niż 160 mm (te raczej da się kupić ale w wersjach dla szosowców/grawelowców). SX Eagle we współczesnej DUBowej wersji jest poniżej 70 EUR (i to z blatem), a starszy na PowerSpline nawet poniżej 50 EUR,, NX Eagle to będzie albo nieco poniżej, albo nieco ponad 90 EUR. Jak wolisz Shimano, to SLX (tylko korba, bez blatu) będzie nieco ponad 70 EUR (choć to jakiś Super Boost, a ja się nie znam). lub rozmaite wersje Deore (z blatem) między 70-80 EUR. Więc żaden butik... 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładniej, żeby móc odpowiedzieć na Twoje pytania. Tarcza trochę się buja na boki, ale nie wiem, czy wynika to z jej skrzywienia, czy z niewłaściwego planowania ramienia. Nie jestem w stanie tego zweryfikować bez demontażu. Gniazda pedałów trzymają swoją osiowość.

Ale to dotyczy mojego egzemplarza. Wiadomo, że powtarzalność u Chińczyków na tym poziomie cenowym nie jest taka oczywista i w zasadzie inny egzemplarz może być lepiej lub gorzej wykonany.

Jak sam napisałeś, są rzeczy markowe pokroju Hope, ale założyłem, że ta półka cenowa cię nie interesuje.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...