Skocz do zawartości

[2000] Rower dla 10 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Dostałem misję znaleźć dla 10 latka rower do 2000zl od babci na komunię - liczę że mi pomożecie znaleźć coś sensownego ;)
Chłopak 155cm / 48kg mieszka na wsi, głównie jeździ z kolegami raczej po rowach, szutrach itp. ,a w weekendy z rodzicami po asfalcie.
Wiadomo ciągle rośnie więc może być rower trochę za duży. Nie znam się na rowerach kompletnie, a nie chce żeby mi w markecie coś wcisnęli byle co...

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie bardzo podobny w założeniach (sztywny widelec, hamulce szczękowe, napęd 1x9) Superior F.L.Y. 26"nawet lżejszy od tego Treka  - tylko nie wiem ,czy jest gdzieś dostępny.

Inna sprawa, że możesz się zderzyć ze sporym rozdźwiękiem między tym, co mniej lub bardziej obiektywnie uważamy za sensowny rower dla 10-latka (niewielka waga, brak amortyzatora, który dla dziecka o tej wadze pewnie i tak nie będzie działał, zwykłe, proste w serwisie hamulce szczękowe, a nie wymagające od użytkownika minimalnej uwagi hamulce tarczowe). Jak koledzy będą ujeżdżać bezsensowne "wypasione" maszyny z atrapami amortyzatora na przedzie, a on nie, to młody człowiek zamiast wdzięczności może wręcz okazać focha... Wtedy zostaje Ci zrobić krzywdę dziecku (kupić rower o te 3-3,5) kilograma cięższy, bardziej niedostosowany do potrzeb i niestety tym sposobem sprawić mu radość - np.:

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/scott-roxter-26-disc-2022-rower-mtb/139820511/p?_gl=1*1rupcaw*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMI9N3VhIDQgwMVG2ZHAR0wPgjGEAQYAiABEgJQ3_D_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-rockhopper-sport-26-altus-2023-składane-rowery-elektryczne/140416023/p?_gl=1*1q2s3g*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMI9N3VhIDQgwMVG2ZHAR0wPgjGEAQYAiABEgJQ3_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi ani o bajery, ani o jakość... Raczej o niedoinformowanie i owczy pęd młodych ludzi. Zarówno amortyzator jak i dobre hamulce tarczowe są jak najbardziej ok i nie patrzyłbym na nie jak na "bajery". Tylko, że rowery dziecięce (czy młodzieżowe) są dosyć specyficzne. Żeby trzymać się niskich kosztów (bo kto chce wydać na rower na 1-2 lata tyle co na "dorosły" rower, czyli kilka ładnych tys.), wkłada się w nie najprostsze komponenty. Więc będzie amortyzator., ale taki sobie, który najprawdopodobniej poza zwiększeniem masy całego roweru nie będzie działał (tak jak powinien). Oczywiście można do takiego roweru wsadzić porządny amortyzator powietrzny, który ustawia się pod wagę użytkownika, ale taki amortyzator będzie kosztował pewnie tyle co cały rower... Dlatego warto zrezygnować z rzeczy, które są niepotrzebne czy problematyczne (a przy okazji zyskuje się rower lżejszy, co jest nieodzowne jak się ma 10 lat i waży 48 kg). Tylko jak to wytłumaczyć dziecku... Z drugiej zaś strony te proste rowery bez "bajerów" to też nie jest nie wiadomo jaka jakość (w znaczeniu: kupując prostszy rower nie zyskujesz jakoś wybitnie na lepszych komponentach). Bo nawet jak kupisz do bólu prostego Wooma 6 https://www.woombikes.pl/products/6 to płacisz raczej za markę (która być może pomoże w odsprzedaży), trochę doświadczenia w projektowaniu rowerów tylko dla dzieci, być może minimalnie lepsze wykonanie całości, ale nie sądzę, by za te 2800 zł istniała jakaś przepaść w jakości podzespołów w stosunku np. do Superiora F.L.Y. 26".

Możesz spojrzeć na stronę Decathlonu z rowerami na kołach 26" https://www.decathlon.pl/sporty/rowery/rowery-26-cali-135-do-155-cm Znajdziesz tam nawet Rockridera za 1299 zł. Są też Romety w kilku wersjach... To wszystko z tym upragnionym pseudo-uginaczem z przodu. Niestety chyba nawet ten najdroższy Rambler za prawie 2 tys. jest na wolnobiegu. To już nie wiem, czy bym nie kupił tego Speca z bikeinn (z drugiego linku post wcześniej). Rowery mtb to nie moja bajka, ale przyznaję, że dla mnie - laika - przynajmniej ma wygląd poważnego-dorosłego roweru. A jak koledzy w internetach pogrzebią, że to marka z USA, to i szacun na dzielni wzrośnie...

Edytowane przez HSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...