Skocz do zawartości

[Mocowanie] lampki merida 1600lm


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wyżej wymienioną lampkę. Oryginalne mocowanie lampki wygląda tak:

Od początku to mocowanie było po prostu za słabe w sensie że niezależnie od siły naciągu gumki obracało się na kierownicy. Spowodowane to było po prostu wagą lampki. W końcu mocowanie uległo przerwaniu i stanąłem przed koniecznością zakupu jakiegoś nowego mocowania. Na aliexpress zamówiłem mocowanie typu x-tiger. To mocowanie wygląda tak:

Niestety problem polega na tym że oryginalna lampka ma "szynę" którą się wsuwa na to mocowanie wtedy zapadka zaskakuje i lampka jest zamocowana. Ja myślałem że ten element jest dołączony do tego mocowania i będę go mógł po prostu do tej lampki przykręcić. Ale mocowanie występuje bez tego elementu, a zrobienie go samemu (chociaż to niby kawałek blaszki) raczej wymaga dedykowanych narzędzi. Pytanie jest takie czy może ktoś posiada uszkodzoną (niesprawną) lampkę z tego typu szyną, ewentualnie wie gdzie można dokupić górną część tego systemu mocowania

 

 

mocowanie.jpg

mocowanie x-tiger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakiś wskazać ?.Mówię to bez ironii ale mam rower mtb i sporo jeżdżę po lesie. Ten który zakupiłem ma kolega z dedykowaną lampką i daje radę. Stąd ten pomysł. Lampka sama w sobie jest bardzo dobra jedynie to mocowanie jest po prostu za słabe. Kupiłem też takie:

image.jpeg.bb8700aa0470d8d022ed92a9016fa8f7.jpeg

górne mocowanie obejmuję lampkę na styk po bokach ale z racji wysokości całej konstrukcji też się przekręca na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten powinien być dobry, tylko zamiast pokrętła dałbym śrubę na klucz imbusowy albo lepszą gumkę.

A może takie rozwiązanie. Naklejka na lampkę: https://www.aliexpress.com/item/32950409458.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.174.3c321802zhw8iP

i do tego uchwyt: https://www.aliexpress.com/item/1005003615219976.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.179.3c321802zhw8iP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym jednak wrócił do gumowego paska - taki do lampek Lezyne powinien pasować.

U mnie po odpowiednio mocnym naciągnięciu nie ma problemu z obracaniem się lampki, a mam sporawą Lezyne 1300XXL

Pasek ma tę przewagę, że po upadku nie pęknie - w odróżnieniu od tych uchwytów z tworzywa...

Minusem może być upierdliwość zakładania i zdejmowania, ale to tylko w przypadku osób, które muszą to robić, bo zostawiają gdzieś rower bez opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ArtGD napisał:

Ten powinien być dobry, tylko zamiast pokrętła dałbym śrubę na klucz imbusowy albo lepszą gumkę.

A może takie rozwiązanie. Naklejka na lampkę: https://www.aliexpress.com/item/32950409458.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.174.3c321802zhw8iP

i do tego uchwyt: https://www.aliexpress.com/item/1005003615219976.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.179.3c321802zhw8iP

Dzięki za linki wypróbuję to.

 Nie mogę zacytować wypowiedzi KrissDeValnor ale odpowiadając tezę dotyczącą gumowego paska  to ten przerwał się właśnie od prób zaciśnięcia tego paska aby lampka się nie obracała. Twoja lampka waży 199.5 grama moja 204.5 grama więc różnica żadna. Albo uchwyt od twojej lampki jest wykonany z lepszych materiałów co w sumie by mnie dziwiło bo to zupełnie inna półka cenowa. Albo po prostu Ty jeździsz głównie po asfalcie. No to wtedy i moja się nie przesuwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z jakością może być różnie, ale chyba nie ma reguły - mam np. bliźniacze lampki Romet i Vellberg, i w tej drugiej wymieniałem pasek (na Lezyne), mimo że z tą pierwszą jeździłem 2 x dłużej...

Pewne i pancerne mocowanie musiałoby być chyba z metalu skręconego na amen, choć pewnie i takie przy odrobinie pecha dałoby radę rozwalić...

Jeżdżę na trasach mieszanych, ale z naciskiem na teren, i nie pamiętam, żeby mi się Lezyne przekręcała, nawet po jakichś małych zeskokach i jeździe po korzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...