Skocz do zawartości

[opony rowerowe] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu mam dwa rowerki do ogarnięcia.

Jeden taki miejski damski holenderski wynalazek

Opony 28x1.75 Rubena Flash taka kremowa, obręcz noname. Trzeba zmienić na coś bezpiecznego, z przodu chyba razem z obręczą ponieważ hamulec piszczy straszliwie. Zmieniałem klocki na nowe, inne stare i dalej piszczy.

 

Drugi rower

 Opony 26x1.95 stare od nowości + dwie obręcze, przednia na pewno krzywa po przeżyciach

Teren Raczej droga, trochę park, ścieżki, las ale to sporadycznie

Jak myślicie Schwalbe Hurricane na dwa rowery, i jakie obręcze do tego małe roczne przebiegi.

Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez michal603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te opony jako jedne z wielu w dość szybkim elektryku i powiem, że są całkiem ok, ale w rowerze na którym jeżdżę w 90 % po asfalcie przesiadłem się na totalne slicki i jest lepiej. Dlaczego?

Na Hurricanach leżałem kilka razy zbyt mocno zawierzając bocznej kostce w delikatnym terenie na względnie gładkiej polnej dróżce. Teraz na totalnie łysych oponach po prostu bardziej się pilnuję jadąc szutrami, a na asfalcie można się położyć prawie do łokcia.

Mówię tu o dość ekstremalnym użytkowaniu (oczywiście wszystko testowane na zamkniętych odcinkach dróg, na których nie obowiązują przepisy ruchu drogowego ;))

Tak czy inaczej Hurricane to dość fajna i lekka opona z delikatną wkładką antyprzebiciową o wszechstronnym zastosowaniu.

Pomijając powyższy wywód w kwestii przyczepności, to do sporadycznego użytkowania ze średnimi prędkościami rzędu 15 km/h bieżnik opony nie ma prawie żadnego znaczenia.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi by pasowały.

Tylko teraz się zorientowałem, że wymienić obręcz nie jest tak łatwo długość szprych i inna magia w miejskim jeszcze zobaczę z tymi klockami może coś poradzę.

Ale w tym moim to już konieczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...