Skocz do zawartości
  • 0

Rower MTB- pomoc w wyborze.


Gość Grzesiek

Pytanie

Gość Grzesiek

Witam!

W poszukiwaniu typu roweru dla siebie po konsultacji ze specem z serwisu rowerowego padło na MTB.
To będzie mój pierwszy taki rower, nie będę jeździł wyczynowo a trasy choć leśne tak raczej złamanie karku mi tam nie grozi.
Zanim zaczniecie Państwo polecać mi w to miejsce Gravela 😜 to świadomie z niego rezygnuję z kilku powodów, którymi nie będę Was zanudzał.

Jestem mocno zielony w temacie marek i osprzętu rowerowego (wiem jedynie, że Shimanohy najlepsze ;))
Znalazłem kilka (za dużo) propozycji o znajomo brzmiących nazwach i na podzespołach (co najmniej kilku) Shimano.

Błagam szanownych Kolegów o pomoc w wyborze najlepszej opcji gdyż sam nie potrafię zdecydować. Czy różnice są już tylko kosmetyczne i powinienem brać co ładniejsze?

O to modele które rozważam:
Cube Aim SLX
ROMET Mustang M8
KROSS Level 6.0 PW SS
ROMET Monsun LTD
Scott Aspect 930
Cube ANALOG
ROZZO BASE 30
Cannondale Trail 5
Cannondale TRAIL SL 3
Scott Aspect 920

Dodam tylko, że te właśnie rowery mieszczą się w budżecie na dzień dzisiejszy ze względu na wyprzedaże i ceny promocyjne.
W związku z powyższym zależy mi też na czasie aby zamówić coś po dzisiejszych cenach ;) Jeśli będzie taka potrzeba to podesłać mogę konkretne linki ze sklepów.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki, pozdrawiam serdecznie, 

Grzegorz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Grzesiek

Z początku założyłem, że wydam nie więcej nić 3500 ale jeśli mogę kupić coś realnie lepszego i wartego dopłaty to gotów jest wydać 4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Grzesiek

Wydawać by się mogło, że żeby zjechać trzeba najpierw podjechać :D

Będę jeździł po utartych ścieżkach leśnych, polnych i trochę po mieście. Lubię się rozpędzić i pewnie kilka nie za stromych pagórków zaatakuje ale nie będzie to póki co jazda wyczynowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Grzesiek

Wielkie dzięki!

Decyduję się na Meride! Ostatnie moje pytania przed zakupem:

Jak wielką różnicę oferują oba podane przez Ciebie modele i który byłby właściwszy dla mnie? (dopłata do 500 lite nie jest znowuż aż tak drastyczna ;))

Czy powinienem zwracać uwagę na rok produkcji egzemplarza? Celować w najświeższy czy nie ma to żadnego znaczenia?

Z informacji, które znalazłem powinienem szukać ramy wielkości L/19cali (wysokość 180cm, od ziemi do pachwiny 81cm), możesz to potwierdzić?

To już wszystko, nie zawracam więcej gitary, obiecuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różnica jest w osprzęcie:

- wersja 300 ma Deore 4100 2x10 a 500 Lite Deore 5100 2x11

- inne amortyzatory, Suntour XCR vs Manitou Markhor

Rama ta sama, reszta komponentów tez ta sama. Jak możesz dołozyć do 500 Lite to bierz, lepszy amor (Manitou), lepszy zakres przełożeń (2x11).

Ja mam 182cm i próbowałem M i L - M była dla mnie za krótka, L jest optymalna. Co do rocznika to miedzy 2022 a 2023 nie ma różnicy, to dokładnie ten sam rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...