Skocz do zawartości

[hamulce] tarcza ociera o jeden z klocków


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Na początku jaki rower i hamulec:

- rower NS RAG + 2 https://nsbikes.com/rag-2,553,pl.html

- hamulce TRP SPYRE C 6 śrub

- tarcze TRP 160mm TR160-29

 

Przy zakładaniu tylnego koła zauważyłem, że tarcza jest "przesunięta" w stronę prawego klocka. 

Wyregulowałem odległość klocków tak, żeby prawy był jak najbardziej wysunięty w prawo (w stronę piasty), ale w tym ułożeniu tarcza nadal delikatnie ma kontakt z klockiem. 

Tarcza jest prosta, przyleganie do prawego klocka jest na całym obrocie.

Spróbowałem delikatnie poluzować śruby, co sprawiło, że tarcza delikatnie "odpadła" od napierającego klocka w neutralnej pozycji klocków (bez hamowania). Pomyślałem, żeby może poszukać jakiś podkładek dystansowych i nimi zmodyfikować pozycję tarczy, ale to raczej wydaje się obejście problemu niż sama jego identyfikacja.

Ktoś ma sugestie co można zrobić w takim wypadku/miał może podobne doświadczenia?

W załączniku zdjęcia które pokazują problem, oraz w jaki sposób hamulec jest w tym modelu przymocowany do ramy - nie widzę za bardzo opcji żeby sam hamulec w jakikolwiek sposób "ruszyć".

 

Z góry dzięki za pomoc! :) 

 

 

hamulec_tyl_1.jpeg

hamulec_tyl_2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec

Ten model hamulca ma dodatkowe dwie śruby regulujące, jedna dla każdego klocka (na pierwszym zdjęciu ta gdzie jest napis "PAD IN"), za ich pomocą zmieniałem pozycję klocków.

Prawego klocka nie jestem w stanie już wypchnąć bardziej w stronę piasty, śrubka dla niego jest maksymalnie wykręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec samego zacisku nie ruszałem, wyciągłem tylko klocki żeby zobaczyć jak ten mechanizm regulowania klocków indywidualnie (śrubki "PAD IN") działa w pełnym zakresie ruchu.

Cytat

Wykręcona? Powinna być wkręcona. Przecież widzę tłoczek na zdjęciu.

W momencie wkręcania śrubki (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), śruba wkręca się co powoduje przesunięcie klocka bliżej traczy, przy wykręcaniu śruby -> klocek oddala się od tarczy.

Przez maksymalne wykręcenie śruby na boku oddaliłem maksymalnie prawy klocek od tarczy, bardziej już nie mogę wykręcić śruby/przesunąć prawego klocka w stronę piasty (w prawo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie odpowiedziałeś też, czy ruszałeś sam zacisk. Normalnie da się go ruszać. To nie są otwory dopasowany do średnicy śruby bez luzu.

Dzięki za podpowiedź, myślałem że są one dopasowane i nic tam nie ugram. Sprawdzę czy jestem w stanie tam coś przesunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...