Skocz do zawartości

[Gravel do 5000zł] Rower Gravel dla wysokiego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Przymierzam się do kupna roweru na nadchodzący sezon. Może na początku jakieś informacje o mnie:

Wzrost - 200cm

waga - waha się 100kg-108kg

Jeżeli chodzi o to czego oczekuje. Oczekuje roweru, który będzie sobie dobrze radził na szosie, w mieście oraz na krótkich odcinkach dróg gruntowych. Nie szukam roweru do lasu, na pola itp. Z tego co się orientuje oraz przeszukałem forum, interesuje mnie rower typu Gravel.

Wpisałem, że kwota którą mogę przeznaczyć to 5000zł - wiadomo, będzie dobra propozycja za 3000zł - tylko na plus. Będzie trzeba dopłacić 1000zł, żeby jakość poszła bardzo do góry - wiadomo, dopłacę. 

Chciałbym, żeby rower był w miarę "wygodny", jakościowy, a także najlepiej ze sprawdzonej marki. 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi, z góry za wszystkie dziękuje!

 

PS: Obecnie bez roweru, ostatni kilka lat temu - jakiś rower górski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś lub chociaż siedziałeś kiedykolwiek na gravelu?

Dobrze, że jako pierwszy parametr wybierasz "wygodny".

A prawdopodobnie "w miarę" dopisałeś dlatego, iż zdajesz sobie sprawę z tego, że przy Twoim wzroście nie można za bardzo wybrzydzać.

Wygodny jest oczywiście pojęciem bardzo względnym i dla wielu taka pozycja jaką oferują gravele będzie komfortowa, ale Twój spory wzrost i adekwatna do niego waga sprawią, że spora część obciążenia będzie szła na kierownicę, która jest oparta na sztywnym widelcu. Czy będzie on aluminiowy, czy z karbonu, to zawsze będzie sztywny.

Dlatego zasugerowałbym jakiegoś fitnesa.

Zobacz Spece z future shockiem - modele Sirrus.

A jeżeli już gravel to Diverge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...