Skocz do zawartości

[Koła] Zipp 303 s vs PRO WAY


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup kół do gravela, do 4000 zł. 70% tras to asfalt i szybkie szutry, ale lubię też zjechać na leśne ścieżki.

Do tej pory brałem pod uwagę karbonowe koła PRO-WAY GR2 BLACK 45mm na piastach DT350, ale dzisiaj wpadła mi oferta z niemieckiego sklepu na ZIPPy. 

I tu pytanie, czy lepiej postawić na koła z piastą DT i z wysyłką z Polski, czy zaryzykować z ZIPPami z wysyłką z Niemiec. Jednak jest to karbon, a kurierzy mają swoje za uszami. Miał ktoś doświadczenie z takimi przesyłkami?

Z drugiej strony zastanawiam się, czy na moje potrzeby (rocznie ok. 2000 km + od czasu do czasu jakieś amatorskie zawody) jest sens pchać się w karbon. Czy może lepiej postawić na jakieś aluminiowe DT ze stożkiem 32mm, a zaoszczędzoną kasę wydać na upgrade napędu, sztycy, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karbonowe koła bo po prostu mi się podobają ;) Nie mają żadnego wpływu na moje osiągi.Wiesz ,że te zippy maja obręcz hookless ?Potrzebujesz dedykowanych ,piekielnie drogich opon do tego.Hookless robi dobrze tylko producentom bo taka obręcz jest łatwiejsza w produkcji.Ja wiem,że stoi za tym cała marketingowa ideologia i nie jest to zaproszenie do dyskusji ;) .Co do przesyłki.Jak masz pecha to połamią.Ale ja nie słyszałem o takim przypadku by kurier komuś uszkodził sprzęt.Po prostu przed odbiorem dokładnie objejrzyj paczkę i zainteresuj się każdym uszkodzeniem pudła. 

Edytowane przez severian
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą "piekielną drożyzną" opon do obręczy hookless.

Jestem w trakcie wymiany w gravelu kół fabrycznych na karbonowe Evanlite. Tanio nie jest, ale opony tu niewiele ważą w kosztorysie :) 

[moja opona do nowych kół IRC BOKEN 700x40C GRAVEL, cena ok 200 pln. Za przyzwoitą gumę to nie jest piekielna drożyzna. A wybór opon zgodnych z hookless jest duży]

Edytowane przez amir
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...