Skocz do zawartości

[trenażer Rolkowy] Czy da się to sensownie podpiąć pod apkę rowerową?


Radek_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z uwagi na pogodę za oknem, sól na jezdni, śnieg podjąłem decyzję o zakupie trenażera rolkowego. Jeszcze go nie kupiłem, wiem tylko że chciałbym rolkowy, model który sobie wybrałem to FORCE SPIN, z uwagi na możliwość dostosowania do mojego długiego roweru, w którym odległość od tylnej osi do przedniej wynosi 1160mm, inne z reguły obsługują koła o rozstawie osi do 1100mm, więc wybór padł na FORCA. I mam w tym miejscu pytanie, czy dałoby się go jakoś zsynchronizować z aplikacją do roweru, chodzi mi o podłączenie do roweru czujników kadencji czy mocy pod bluetooth. Czytałem o tym ostatnio sporo, ale jedyne co znalazłem, to możliwość synchronizacji z aplikacjami inteligentnych trenażerów, w których ściąga się tylne koło, bądź się je mocuje, a ja chciałbym jeżdzić na rolkach. Czy w ogóle istnieją jakieś możliwości na tego typu rozwiązanie? Szukam czegoś niedrogiego, żeby nie zmarnowało mojego portfela, np takie coś?

https://allegro.pl/oferta/magene-s3-czujnik-predkosci-i-kadencji-rower-do-roweru-bluetooth-ant-12771869691?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=M2VlMDFjNTQtZTAzMy00NjAwLWFhMGUtOWIyYmIxOWRlYThlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=13bcfb8f-d9bd-46a9-9a5a-b8fbc4986e7d

albo coś w podobie, co dałoby się podłączyć do roweru i podłączyć do bluetootha?

Chciałbym móc jeździć na trenażerze przed telewizorem z trasami wirtualnymi, np z pomocą laptopa, tak żeby obraz był na ekranie, oczywiście pomijam kwestie subskrypcji aplikacji, bo to oczywiste, chodzi mi o samo przygotowanie. bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik rolki Tacx Galaxia wrzucę ponownie swoje 2 grosze (poprzedni wpis zniknłą przez problemy techniczne). Zatem jak wyposażysz rower w czujniki w realu, tak będą działały na rolce. Ja po prostu zmieniałem w zegarku/liczniku profil "Kolarstwo" na "Rower stacjonarny" i kręciłem dalej. Możesz realizować plany treningowe w oparciu  tętno, tętno i kadencję czy moc. I to wszystko. Tzn. trenujesz jeszcze gorset mięśniowy, bo trzeba utrzymać równowagę. Ale jedyny opór stawiają rolki.

Sądzę, że to o czym myślisz, to trenażer interaktywny, czyli taki, w którym aplikacja steruje oporem, zmieniając obciążenie treningowe czy symulując podjazd. Tego zwykła rolka nie potrafi. Ale jest np. Elite Nero za ~2,5 koła peelenów, która łączy zalety trenażera rolkowego i interaktywnego: musisz balansować ciałem i masz sterowany opór. Sęk w tym, że to tylko symulacja podjazdów do 7% a to jest mało. Mam trenażer (rolka na tylne koło) z 12% i czasami psuje zabawę. Ale jak uważasz, z tym że cena Elite Nero jest zbyt wygórowana, moim zdaniem, bo taniej kupisz rolkowy na tylne koło albo zaczynasz przedział cenowy trenażerów Direct Drive (tych ze ściąganym kołem).

Podsumowując - rolka sama w sobie jest ok ale nie licz na zbyt wiele. Zainteresuj się co najmniej interaktywną rolką na tylne koło. Aplikacje typu Zwift czy Rouvy mają listę kompatybilnych trenażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...