Skocz do zawartości

[Tylnie koło] Wymiana / kupno tylnego koła w USA


Areka9

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

W 6cio-letnim 29" Cannondale popękała mi tylna obręcz (pęknięcia po 1-2 cm przy 1/3 szprych). Przejechane jakieś 4-5.000 km. Teren płaski, chodniki, ale jestem ciężki, a model był najniższy. Załóżmy, że nie mam możliwości pójścia do serwisu i wymiany tylko obręczy, a muszę kupić nowe koło (bez dętki i opony) w internecie. Decyzja tym łatwiejsza, że kaseta i łańcuch też już wymagają wymiany. Szkoda piasty, ale takie życie ????

Pytanie, co muszę wiedzieć (wymiary, typy, etc, ?), aby takie koło zamówić. Rower jest w USA (ważne ze względu ew. różnice w jednostkach miary metrycznych / imperialnych) i prawdopodobnie w tamtejszym internecie będę to koło zamawiać, bo przewiezienie go z Polski będzie dość kosztowne = nieopłacalne.

Zakładając, że kupuję koło o identycznych wymiarach - czy będzie potrzebna regulacja tylnej przerzutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić pasujące koło potrzebne są następujące informacje albo powiedz co to za model roweru - rowery w USA są takie jak u nas (modele mogą się trochę różnić ale nie standardy części) - sam mam Cannondale Made in USA:

1) Rodzaj osi - na zacisk czy "sztywna" oraz długa czy krótka (np. szosowe rowery mają krótszą).

2) Rodzaj bębenka kasety (jak tani rower, to pewnie zwykły SRAM/Shimano) ale jak 12 biegów to może być inny.

3) rodzaj hamulca - tarcza czy obręczowy a jak tarcza to mocowanie na 6 śrub albo centerlock.

4) szerokość wewnętrzna obręczy (może się ciut różnić, ale musi pasować do rozmiaru opon)

5) średnica koła - znajdziesz w rozmiarze opony.

Jak koło będzie "identyczne"  to przerzutka nie będzie wymagała regulacji, ale koło nie jest jedną częścią z kasetą, zaś łańcuch zwykle trzeba skrócić - kto umie to zmontować, umie doregulować przerzutkę. Kto nie umie musi iść do mechanika, a ten mu załatwi całość.

Wrzuć jakieś foty, podaj dokładny model roweru, bo trudno ci bardziej pomóc.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...