Skocz do zawartości

[rower] mycie


Rekomendowane odpowiedzi

Ee w sumie niedawno widziałam jakieś osłony do używania podczas mycia - oczywiście cena zabójcza jak za kawałek szmaty. Nie wiem jak by się sprawdziły podczas jazdy🤔.

11 godzin temu, silemt napisał:

No właśnie ja pedantem nie jestem, więc może być lekko ubrudzony, byleby ten lekki brud mi nie żarł roweru. A jeśli chodzi o czyszczenie samego napędu, to czym najlepiej czyścić?

Po prostu ciesz się jazdą i rowerem. Później po prostu go umyj, bo troszkę imo w nerwicę popadasz ;). Do napędu ostatnio używałam fenwicka - degreaser (bo mi źle przysłali), pianka do napędu, gąbeczkę, koncentrat ich płynu zmieszany z wodą, bo dali jako gratis i szczotkę do zębatek. Wcześniej pojechałam na myjkę ciśnieniową błoto zmyć samą wodą z sieci. Oczywiście lekkim strumieniem i najlepiej 2km od roweru ;).

Dzisiaj tak samo - myjka+koncentrat, który mi został, a później pobawię się pianką i wreszcie płynem do tarczy, który mieli mi wcześniej przysłać. 

Szczerze - jest wiele poradników na YT. Użyj tego, który Ci odpowiada. Będzie dobrze.

🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to żeście mnie uspokoili, bo faktycznie nie lubię się głowić czy coś pójdzie nie tak. Drogi nie, bo jeden z najtańszych, ale wiadomo rower swoje kosztuje, nowy, po kilku deszczach śrubki mocujące hamulce mi ordzewiały przy wejściu dla śrubokrętu i zacząłem już wzywać pogotowie od spraw emocjonalnych, bo zacząłem się zamartwiać w nadmiar, a że ostatnio dostarczam za mało kalorii, to moja samoocena względem braku kontroli nad zaistniałą sytuacją doprowadziła mnie do kresu wytrzymałości . A tak to dziękuję za uwagę co przeczytane  ostatnich ustaleń mojej osoby, które są dyrdymałkami

Edytowane przez silemt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...